Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Relacja ze spotkania z Dominikiem Tarczyńskim oraz pokazu filmu Kolumbia. Świadectwo dla świata.
Relacja ze spotkania z Dominikiem Tarczyńskim oraz pokazu filmu Kolumbia. Świadectwo dla świata.
Relacja ze spotkania z Dominikiem Tarczyńskim oraz pokazu filmu Kolumbia. Świadectwo dla świata.
2012-05-15

11 maja 2012 r. w Centrum Kultury w Błoniu odbył się pokaz filmu pt. Kolumbia. Świadectwo dla świata w reżyserii Dominika Tarczyńskiego. Gościem wieczoru był sam reżyser, który opowiedział, jak doszło do powstania filmu o świadectwie nawrócenia narodu w państwie targanym wojną domową i przestępczością narkotykową. Dominik Tarczyński, którego obraz wygrał Festiwal Filmów Katolickich w Niepokalanowie w 2011 roku, mówił także o tym, jak w wyniku modlitwy podjętej przez naród kolumbijski, który zaufał Bogu, zmienia się państwo do niedawna uważane za upadłe.
Spotkanie stało się okazją do dyskusji na temat sytuacji w Polsce. Wśród zebranych dominowało przekonanie, że Polacy potrzebują podobnej mobilizacji i zaufania Bogu w obecnej sytuacji, w której władza państwowa zrywa łączność z tradycją i atakuje Kościół. Wydaje się, że siłami wyłącznie ludzkimi trudno będzie zmienić niekorzystną sytuację oraz odwrócić dominującą nad Wisłą tendencję wynarodowienia, oderwania od korzeni, tradycji, wiary i kultury oraz zahamować postępujacą laicyzację.


Foto relacja dostępna jest tutaj

 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
1 + 6 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości