Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » Marsz w obronie TV Trwam w Sochaczewie
Marsz w obronie TV Trwam w Sochaczewie
Marsz w obronie TV Trwam w Sochaczewie
2012-06-01

3 czerwca 2012 r. (w niedzielę) ulicami Sochaczewa przejdzie Marsz w obronie Telewizji Trwam. Marsz poprzedzi Msza św. sprawowana o godzinie 12.30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (parafia św. Wawrzyńca w Sochaczewie – centrum miasta, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1).

Następnie ok godziny 13.30 uczestnicy marszu przejdą ulicami Plac Kościuszki, Warszawska, i 1-go Maja na plac przed budynkiem Sądu Rejonowego w Sochaczewie. Tu zostanie odczytany apel do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o równe traktowanie katolickich mediów i przyznanie miejsca na multipleksie cyfrowym Telewizji Trwam. Marsz będzie miał charakter manifestacji religijnej – będą modlitwy i śpiew pieśni religijnych.

W czasie Marszu będziemy domagać się równych praw dla katolików w dostępie do wolnych mediów. Wyrazimy solidarność z samorządowcami Ziemi Sochaczewskiej: radnymi Rady Miejskiej w Sochaczewie, Rady Gminy Nowa Sucha, Rady Gminy Sochaczew, Rady Gminy Iłów, Rady Gminy Młodzieszyn oraz setkami innych samorządów i organizacji pozarządowych, które w całej Polsce protestują przeciw dyskryminacji katolików przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Do udziału w marszu zapraszamy wszystkich mieszkańców Ziemi Sochaczewskiej oraz innych miejscowości. Zachęcamy do wyrażenia w ten sposób poparcia dla przestrzegania podstawowych praw obywatelskich. Prosimy o zabranie ze sobą flag narodowych, transparentów i emblematów parafialnych.

 

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

 

Maciej Małecki

Poseł na Sejm RP

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
7 + 6 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości