Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » » Pomoc dla rodzin - Koło 3 Plus w Błoniu
Pomoc dla rodzin - Koło 3 Plus w Błoniu
Pomoc dla rodzin - Koło 3 Plus w Błoniu
2012-05-18

Pomoc dla rodzin
Koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus w Błoniu, które działa od początku tego roku, podjęło inicjatywę wprowadzenia na terenie naszej Gminy systemu wsparcia rodzin wielodzietnych w postaci Karty Dużej Rodziny. Chcemy, aby do programu przystąpił zarówno samorząd, jak i prywatne firmy, które mogą zaoferować rabaty na oferowane przez siebie produkty: towary i usługi. W celu omówienia zakresu projektowanego programu Kart Dużej Rodziny jesteśmy umówieni na spotkanie z władzami naszej Gminy, które odbędzie się w poniedziałek 21 maja.
Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy również Panią Joannę Krupską, Prezes ZDR Trzy Plus, a prywatnie - mamę siedmiorga dzieci i wdowę po Januszu Krupskim, Kierowniku Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, który zginął 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem, towarzysząc Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu w drodze do Katynia.
Pani Prezes Joanna Krupska przyjęła nasze zaproszenie i wesprze nas w dążeniu do wprowadzenia dla rodzin wielodzietnych z naszej Gminy Karty Dużej Rodziny, czyli programu zniżek w opłatach za korzystanie z usług oferowanych przez Gminę (np. w Centrum Kultury), ale także rabatów w sklepach na terenie naszej Gminy. Tego typu system rabatowy, mający na celu wsparcie rodzin wielodzietnych, został już z powodzeniem wprowadzony w kilkudziesieciu większych (np. w Krakowie, Gdyni), ale i mniejszych miastach i gminach (w Grodzisku Maz., Rawie Maz., Zielonce, Jaktorowie i w wielu innych).
Mamy nadzieje, iż spotkanie w ratuszu okaże się owocne i przyniesie konkretne ustalenia i założenia, które będziemy mogli wdrożyć w Błoniu.
O efektach tych ustaleń będziemy informować.

Koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus w Błoniu
 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
4 + 8 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości