Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » III edycja konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” – Katyń 72 lata po zbrodni
III edycja konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” – Katyń 72 lata po zbrodni
III edycja konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” – Katyń 72 lata po zbrodni
2012-06-06

Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundacja Wspólnota Pokoleń zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji konkursu ogólnopolskiego „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” – Katyń 72 lata po zbrodni.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu strony z albumu poświęconej konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Zadanie wymaga od uczestników opracowania koncepcji plastycznej pracy, ale również dużego zaangażowania w poszukiwania informacji o wybranym przez siebie bohaterze. Osoby biorące udział w dotychczasowych edycjach zbierając informacje sięgały nie tylko do opublikowanych już materiałów czy internetu. Niejednokrotnie by podnieść wartość merytoryczną i wizualną swojej pracy uczniowie odnajdywali również rodziny ofiar, wykonując tym samym niekiedy pionierską pracę w pozyskiwaniu informacji, zdjęć i pamiątek dotąd nieznanych.

Konkurs pozwala spojrzeć na Zbrodnię Katyńską jako na tragedię poszczególnych osób i rodzin, a nie masowy mord. Uczniowie poznają sylwetki pomordowanych i ich rodzin, dowiadują się o ich życiu prywatnym, dokonaniach, sukcesach i roli jaką niejednokrotnie pełnili w życiu publicznym niepodległej Polski. Konkurs nie tylko uczy historii, ale także kreuje społeczne postawy wśród pokolenia młodych Polaków.

Imię i nazwisko bohatera pracy konkursowej powinno znajdować się na tzw. „Liście Katyńskiej” lub „Ukraińskiej Liście Katyńskiej”, zamieszczonej pod adresem internetowym: http://www.katedrapolowa.pl/ofiary.php. Praca nie może dotyczyć osoby upamiętnionej w poprzednich edycjach konkursu.

Na prace konkursowe IPN czeka do 6 lipca 2012 r. (decyduje data stempla pocztowego). Prosimy o przesyłanie prac na adres:

Biuro Edukacji Publicznej IPN
ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa
z dopiskiem „Konkurs”

Szczegółowe zasady udziału w konkursie zamieszczone są na stronie IPN: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/772/20179/III_edycja_konkursu_Sprzaczki_i_guziki_z_orzelkiem_ze_rdzy__Katyn_72_lata_po_zbr.html

 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
5 + 3 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości