Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Poseł Mariusz Błaszczak interweniuje!
Poseł Mariusz Błaszczak interweniuje!
Poseł Mariusz Błaszczak interweniuje!
2012-08-28


Szanowni Państwo,

zachęcamy Was do współpracy z Biurem poselskim PiS i członkami PiS. Jeżeli Wasze sprawy są lekceważone w instytucjach samorządowych, chętnie pomożemy. Mamy deklarację i realne dowody współdziałania ze strony Posła na Sejm RP Mariusza Błaszczaka, Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, z czego jesteśmy dumni. 
                                                                 Łukasz Kudlicki, Szef Biura PiS
                                                                 oraz Komitet PiS Błonie
              
                                              
        

Warszawa, 27 sierpnia 2012 r.

Mariusz Błaszczak                                        
Poseł na Sejm RP
Przewodniczący
Klubu Parlamentarnego
„Prawo i Sprawiedliwość”

                                                                      Pan Dyrektor
                                                                      Zbigniew Ostrowski
                                                                     
Mazowiecki Zarząd
                                                                      Dróg Wojewódzkich
w Warszawie
                                                                    
                                                                     ul. Mazowiecka 14
                                                                     00-048 Warszawa

       Do mojego biura poselskiego w Błoniu zgłaszają się mieszkańcy tego miasta, którzy zwracają uwagę na nieadekwatne do stanu faktycznego ustawienie drogowych znaków informacyjnych D-42: „obszar zabudowany” i  D-43: „koniec obszaru zabudowanego”, usytuowanych  przy drodze wojewódzkiej nr 720 (pozostającej w zarządzie MZDW), czyli ul. Grzegorza Nowakowskiego, na wjeździe do Błonia od strony Rokitna. W ostatnich kilkunastu latach przy ul. Nowakowskiego powstało nowe osiedle domów jednorodzinnych, które znajduje się poza obszarem zabudowanym definiowanym przez znaki D-42 i D-43. Mieszkańcy zwracają uwagę, że wyjazdy z posesji na drogę o dopuszczalnej prędkości pojazdów 90 km na godz. są bardzo kłopotliwe i niebezpieczne dla zdrowia i życia użytkowników dróg. Ponadto przy wąskiej drodze nr 720 brak jest chodników i ścieżki rowerowej, zatem ruch pieszych i rowerzystów między centrum Błonia a nowo powstałymi zabudowaniami również powoduje zagrożenie dla zdrowia i życia jego uczestników. Wydaje się, że najprostszym   i   najszybszym,   a  przez   to   optymalnym  i   niemal  bezkosztowym zabiegiem byłoby odsunięcie drogowych znaków informacyjnych D-42 i D-43 przy drodze nr 720, o kilkaset metrów dalej od centrum miasta Błonie, w kierunku przejazdu kolejowego i Rokitna.

       Jak mnie informowali mieszkańcy Błonia, w tej sprawie zwracali się już do władz Gminy, ale zostali odesłani do MZDW, jako zarządcy drogi wojewódzkiej nr 720. Wobec powyższego uprzejmie proszę o analizę powyższego zagadnienia i podjęcie stosownych decyzji, skutkujących przesunięciem znaków D-42 i D-43 na drodze wojewódzkiej nr 720, zanim dojdzie na niej terenie Błonia do nieszczęśliwego wypadku. Zdając sobie sprawę z ograniczonego budżetu MZDW,  przekazuję również postulat mieszkańców Błonia z rejonu ul. Nowakowskiego, o budowę chodnika ze ścieżką rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 720, chociaż na kilkusetmetrowym odcinku od strony centrum miasta w kierunku nowo powstałego osiedla wzdłuż ulicy Nowakowskiego. 

       Zwracam się do Pana Dyrektora do podjęcia działań w powyższej kwestii. Na podstawie art. 16 ust. 1 i art. 24 ust. 1 Ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora  proszę o odpowiedź na moje pismo w możliwie krótkim terminie.Do wiadomości:

Pan Zenon Reszka, Burmistrz Błonia,
ul. Rynek 6, 05-870 Błonie

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
0 + 7 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości