Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » » Sejm za lepszą ochroną życia
Sejm za lepszą ochroną życia
Sejm za lepszą ochroną życia
2012-10-09

Posłowie opowiedzieli się przeciwko liberalizacji przepisów dotyczących aborcji, odrzucając absurdalne pomysły Ruchu Palikota, który dopuszczał przerwanie ciąży w pierwszych 12 tygodniach. Posłowie opowiedzieli się jednocześnie za dalszymi pracami nad przepisami pozwalającymi na lepszą ochronę życia.

Ruch Palikota proponował, by w pierwszym trymestrze ciąży kobieta miała prawo do aborcji bez ograniczeń.
Powyżej 12. tygodnia ciąży "zabieg" można byłoby przeprowadzić, jeżeli ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, lub gdy ciąża jest następstwem czynu zabronionego.

Projekt przewidywał również wprowadzenie do szkół obowiązkowego przedmiotu „wiedza o seksualności człowieka” w wymiarze nie mniejszym niż jedna godzina tygodniowo. Autorzy projektu chcieli także, by środki antykoncepcyjne były refundowane.

Nie dość, że odrzucono lewacki projekt Palikota, to jeszcze posłowie opowiedzieli się za dalszymi pracami nad lepszą ochroną życia. Chodzi o zakazanie zabijania nienarodzonych dzieci ze względu na upośledzenie płodu.


Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zgłosiła na poprzednim posiedzeniu Sejmu m.in. PO. W klubie nie było jednak dyscypliny podczas głosowania, za dalszymi pracami nad projektem opowiedziało się 40 posłów tego ugrupowania, a 28 wstrzymało się od głosu. Wśród posłów PSL 19 było za dalszymi pracami, pięciu było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Za odrzuceniem projektu opowiedziały się Ruch Palikota i SLD. Za dalszymi pracami - wszyscy posłowie PiS i SP.

Zobacz, jak głosowali posłowie w sprawie obrony życia.

źródło: niezalezna.pl
zamieszczono: 10.10.2012r.
---------------------------------------------------------------

Zadzwoń do posła i uratuj życie

 

Fundacja PRO – Prawo do Życia apeluje do wszystkich ludzi, którym zależy na ochronie dzieci poczętych, by włączyli się do akcji „Powstrzymaj zabijanie - zadzwoń do posła!”.

Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu posłowie będą głosowali nad projektami ustaw dotyczących aborcji. Jeden z nich autorstwa Ruchu Palikota liberalizuje przepisy, zaś drugi, który stworzyła Solidarna Polska przy współpracy z Fundacją PRO - Prawo do Życia, zakazuje zabijania dzieci, u których podejrzewana jest choroba. Wynik głosowania pozostaje w głównej mierze w rękach posłów Platformy Obywatelskiej.

Dlatego też obrońcy życia chcą pomóc parlamentarzystom w dokonaniu wyboru. Fundacja PRO zachęca do pisania lub dzwonienia do posłów, by informować ich o skutkach aborcji.

- Chcemy zmobilizować wszystkich ludzi sumienia, by pisali lub dzwonili do posłów i uświadamiali ich, że głosowanie za aborcją nie jest dobroczynnością, a wręcz przeciwnie, świadczy o bezduszności i braku jakiegokolwiek współczucia – wyjaśnił w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Mariusz Dzierżawski, człowiek Fundacji PRO - Prawo do Życia.

Nie pierwszy raz obrońcy życia próbują dotrzeć poprzez taką formę do parlamentarzystów.

- Od kilkudziesięciu lat w Stanach Zjednoczonych prowadzone są podobne inicjatywy. Nie pierwszy raz będziemy prowadzili akcję polegającą na pisaniu lub dzwonieniu do posłów z naszych okręgów. Wcześniejsze kampanie przyniosły bardzo dobre efekty. Jeżeli posłowie widzą, że ich wyborcy mają zdecydowane zdanie w jakiejś sprawie, to biorą je pod uwagę. Mamy nadzieję, że tym razem też tak będzie. Poza tym mamy nadzieję, że prawda dotrze do posłów – powiedział.

Komentując ostatnią debatę nad projektami ocenił, że część posłów stworzyła pewną grupę „kompromisowców”, którzy – podkreślił Dzierżawski - twierdzą, że zasadniczo aborcja jest czymś złym, ale z drugiej strony nikogo nie można zmuszać do heroizmu, dobry w tej sytuacji jest kompromis.

- Ci ludzie starają się ubrać wszystko w szaty dobroczyńców rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych, szczególnie ma być to „ukłon” dla matek dzieci z różnymi chorobami m.in. z zespołem Downa. Mamy wielu przyjaciół i sympatyków wśród rodzin, w których są osoby m.in. z zespołem Downa. W nasze akcje zaangażowani są ludzie, których bliscy chorują - zaznaczył.

Członek Fundacji PRO stwierdził, że ważniejsza dla rodzin jest pomoc, która może wnieść wiele dobrego, zaś przyzwalanie na zabijanie dzieci żadnych korzyści nie niesie.

Kontakty do posłów Platformy Obywatelskiej dostępne są na stronie ratujdzieci.pl. Organizatorzy akcji zachęcają do dzwonienia lub pisania do posłów z zapytaniem, jak planują głosować.

„Powiedz, że zabijanie chorych dzieci to barbarzyństwo. Poinformuj, że będziesz obserwował imienne wyniki głosowania i przekażesz je przyjaciołom i znajomym. To posłowie głosują, ale my możemy mieć wpływ na to, jak będą głosować” – czytamy w apelu.

Fundacja PRO – Prawo do Życia zachęca także do wzięcia udziału w pikiecie, która odbędzie się w środę, 10 października br., pod Sejmem. Początek manifestacji jest planowany o godz. 10:00. Organizatorzy podają, zgodnie z informacjami z Kancelarii Sejmu, że w tym samym czasie posłowie będą głosowali nad projektami.

źródło: www.naszdziennik.pl
zamieszczono:09.10.2012r.

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
3 + 5 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości