Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » » Zniżki dla rodzin wielodzietnych - Karta Dużej Rodziny
Zniżki dla rodzin wielodzietnych - Karta Dużej Rodziny
Zniżki dla rodzin wielodzietnych - Karta Dużej Rodziny
2012-10-28

 

Mamy dobre wiadomości dla rodzin wielodzietnych (z trójką lub większą liczbą dzieci), zamieszkałych w naszej gminie. Z inicjatywy błońskiego koła Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, tworzonego m.in. przez sympatyków i członków Prawa i Sprawiedliwości, władze miasta przygotowały program ulg w opłatach dla rodzin wielodzietnych w postaci Karty Dużej Rodziny.

Przez kilka miesięcy prowadziliśmy w tej sprawie rozmowy i uzgodnienia z władzami Miasta. W efekcie, na sesji Rady Miasta 17 września br., błońscy radni jednomyślnie podjęli uchwałę przyznającą rodzinom posiadającym minimum 3 dzieci szereg przywilejów i ulg.

Błońska Karta Dużej Rodziny umożliwi:

  • dostęp do oferty kina w Centrum Kultury w Błoniu dla członków rodzin wielodzietnych poprzez stosowanie 50 proc. zniżki od obowiązujących cen biletów;
  • dostęp do zajęć dla dzieci i młodzieży organizowanych bezpośrednio przez Centrum Kultury w Błoniu, poprzez stosowanie 50 proc. zniżki od obowiązujących opłat za zajęcia;
  • dostęp do Poranków Teatralnych organizowanych przez Centrum Kultury w Błoniu dla członków rodzin wielodzietnych, poprzez stosowanie 50 proc. zniżki od obowiązujących cen biletów;
  • obniżenie kosztów odbioru odpadów komunalnych przez udzielenie rabatu, w wysokości 20 proc. miesięcznych kosztów,
  • zniżki w opłatach za korzystanie ze świadczeń przedszkoli publicznych dla dzieci z rodzin wielodzietnych; chodzi o zajęcia wykraczające poza podstawę programową wychowania przedszkolnego - poprzez stosowanie zniżek: 20 proc. zniżki w przypadku rodzin mających na utrzymaniu 3 dzieci oraz dodatkowe 20 proc. na każde następne dziecko;
  • korzystanie z opieki żłobkowej poprzez dofinansowanie opłat w wysokości:

       - 200 zł na trzecie dziecko;

       - 300 zł na czwarte dziecko;

  • dzieci, które uczęszczać będą do klubu dziecięcego, otrzymają dofinansowanie w wysokości 50 proc. kwot wymienionych powyżej.
  • korzystanie ze świadczeń przedszkoli niepublicznych, poprzez dofinansowanie opłat w wysokości:

       - 100 zł na trzecie dziecko;

       - 200 zł na czwarte dziecko;

       - 300 zł na piąte dziecko.

Bardzo cieszymy się, iż nasza inicjatywa spotkała się z dobrym przyjęciem i zrozumieniem ze strony władz naszej gminy. Jesteśmy przekonani, iż to dopiero pierwszy krok, a oferta dla dużych rodzin będzie stale poszerzana.

Obecnie, przygotowujemy wystąpienie do lokalnych przedsiębiorców i usługodawców z prośbą o wsparcie beneficjentów programu ZDR Trzy Plus poprzez oferowanie różnego rodzaju zniżek na produkty i usługi. Liczymy na sklepy, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, punkty napraw itp. Każdy z przedsiębiorców, który przystąpi do projektu, będzie oznakowany specjalnym znaczkiem informującym o zniżkach dla rodzin wielodzietnych. Warto zaznaczyć, iż włączając się w inicjatywę zniżek dla rodzin wielodzietnych, przedsiębiorcy zyskają stałych klientów, a także zadbają o dobry wizerunek swojej firmy. Tak więc nikt w tym projekcie nie traci, zyskują wszyscy i to dużo.    

Dystrybutorem Karty Dużej Rodziny, która będzie przysługiwała każdemu członkowi rodziny wielodzietnej, ma zająć się Ośrodek Pomocy Społecznej. Poinformujemy Państwa, kiedy można będzie zgłaszać się po Kartę. Zgodnie z procedurami legislacyjnymi, Uchwała musi się najpierw uprawomocnić, co zwykle trwa ok 1 miesiąca.

Błonie może być przyjazne rodzinie!

Dokumenty:

 

 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
7 + 1 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości