Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Relacja ze spotkania z prof. Janem Szyszko w Błoniu
Relacja ze spotkania z prof. Janem Szyszko w Błoniu
Relacja ze spotkania z prof. Janem Szyszko w Błoniu
2012-10-29

Na zaproszenie błońskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości 29 października 2012 r. w Dworku Poniatówka na spotkaniu z mieszkańcami gościł prof. Jan Szyszko, poseł na Sejm z listy PiS, Minister Środowiska w rządzie Premiera Jarosława Kaczyńskiego. Gospodarzami wieczoru byli Anna Wieszczycka, przewodnicząca błońskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości oraz Łukasz Kudlicki, szef biura poselskiego PiS w Błoniu.

Spotkanie rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy przez zebranych zmarłego przed tygodniem Andrzeja Krężlika, mieszkańca Witanowa i działacza błońskiego Prawa i Sprawiedliwości, którego pożegnaliśmy w sobotę 27 października podczas Mszy Świętej żałobnej w kościele Świętej Trójcy i odprowadziliśmy na miejscowy cmentarz parafialny.
Prof. Jan Szyszko, pracownik naukowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Poseł na Sejm RP, były Minister Środowiska, przedstawił dokonania w zakresie pracy parlamentarnej i naukowej. Swoją aktywność poselską Jan Szyszko koncentruje wokół kwestii związanych z wykorzystaniem energii odnawialnej, szczególnie ze złóż wód geotermalnych, obroną Polski przed żywnością genetycznie modyfikowaną oraz skutkami wejścia w życie przyjętych przez rząd Donalda Tuska zapisów pakietu energetyczno-klimatycznego, nakładających na przemysł i energetykę opłaty za emisję dwutlenku węgla.
Jan Szyszko podkreślił, że Polska jest unikalnym państwem w Uniii Europejskiej z posiadanym, ale niewykorzystanym, a wręcz blokowanym potencjałem kraju w pełni samowystarczalnego, jeśli chodzi o źródła energii. Nasz gość zwrócił uwagę, ze Polska dysponuje największymi w Europie złożami węgla kamiennego, pokładami węgla brunatnego, gazem łupkowym oraz wodami geotermalnymi, które z powodzeniem powinny być wykorzystane jako źródło energii. W wyniku działania przeróżnych grup nacisku, realizujących swoje interesy kosztem polskich obywateli, ten ogromny potencjał nie jest wykorzystywany w należyty sposób, a Polska jest zmuszona do importu surowców energetycznych, głównie z Rosji.
Prof. Szyszko opowiedział się zdecydowanie przeciw rozwojowi energetyki atomowej i wiatrowej w Polsce. Podkreślił, że obie wymienione formy pozyskiwania energii wprowadzane do Polski uzależniają nasz kraj od dostaw technologii (reaktory atomowe i wiatraki) oraz paliwa jądrowego (uranu) z zagranicy. Tymczasem, jak podkreślił poseł PiS, Polska dysponuje własnym potencjałem energetycznym, który nie tylko pozwala na zaspokojenie krajowych potrzeb, ale również tworzy potencjał do eksportu, czyli zarabiania na sprzedaży energii poza granice Polski.
Sala Poniatówki była szczelnie wypełniona słuchaczami. Mieszkańcy naszej gminy mieli też szereg pytań do gościa z Sejmu, który jest reprezentowany również przez Biuro Poselskie PiS w Błoniu przy ul. Poznańskiej 17B. Wieczór zakończył się deklaracją ze strony prof. Jana Szyszko, który w reakcji na wyrażone przez mieszkańców Błonia zainteresowanie obiecał, że chętnie odwiedzi ponownie nasze miasto i weźmie udział w podobnym spotkaniu.   

Więcej zdjęć dostępnych jest tutaj

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
8 + 0 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości