Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Ponad 200 paczek dla Kresowian - zakończyliśmy 1-wszą zbiórkę darów w Błoniu.
Ponad 200 paczek dla Kresowian  - zakończyliśmy 1-wszą zbiórkę darów w Błoniu.
Ponad 200 paczek dla Kresowian - zakończyliśmy 1-wszą zbiórkę darów w Błoniu.
2012-12-23

Nieoczekiwanym sukcesem zakończyła się zbiórka darów żywnościowych dla polskich kombatantów na Kresach Wschodnich, którą przeprowadził Komitet PiS Błonie. Na zakończenie akcji Biuro Posła Mariusza Błaszczaka w Błoniu, które zamieniło się w magazyn zgromadzonych produktów, dosłownie pękało w szwach. Naliczyliśmy m.in. 149 konserw, 146 czekolad, 116 paczek ciastek, 88 paczek herbaty, 64 paczki kawy, 57 paczek makaronu, 51 kg cukru i 32 litry oleju – łącznie 840 opakowań różnych produktów.

Nawiązaliśmy kontakt ze Stowarzyszeniem ODRA-NIEMEN, które cyklicznie od 2009 r., organizuje akcje ogólnopolskie dla polskich kombatantów na Kresach.

Udało nam się poza Błoniem rozpropagować szczytną akcję również w Łomiankach i Lesznie, dzięki wsparciu Komitetów PiS Łomianki oraz Leszno-Kampinos.

W Błoniu w zbiórkę darów licznie zaangażowali się uczniowie gimnazjum im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz liceum im Władysława Broniewskiego. Oprócz darów, które zebrali, przygotowali także liczne własnoręcznie robione kartki świąteczne z życzeniami.

Głównym punktem zbiorczym w powiecie warszawskim zachodnim był „Dom Chleba pod Aniołem” prowadzony przy błońskim Rynku przez Grażynę i Roberta Szklarskich, którzy wiele serca i zaangażowania włożyli w całą akcję. Następnie dary były przewożone do Biura Poselskiego Mariusza Błaszczaka przy ul. Poznańskiej 17B w Błoniu. – Bardzo się cieszę, że moje biuro mogło wziąć udział w tej akcji – powiedział przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. – W ten symboliczny sposób możemy spłacić część długu, jaki mamy wobec polskich kombatantów na Kresach – dodał Mariusz Błaszczak. 

Z produktów zgromadzonych w trakcie zbiórki prowadzonej od  1 do 15 grudnia przygotowaliśmy ponad 200 paczek świątecznych, wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi od mieszkańców Błonia, Leszna i Łomianek.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom zbiórki. Gromadząc się przy świątecznych stołach pozostawimy jedno wolne nakrycie, pomyślmy wtedy, że siada z nami polski kombatant z Kresów, obrońca Ojczyzny, któremu pomogliśmy w trudnej sytuacji. 

Paczki zostaną przekazane poprzez Stowarzyszenie Odra-Niemien do następujących grup na początku stycznia:

BIAŁORUŚ - STOWARZYSZENIE ŻOŁNIERZY AK NA BIAŁORUSI;
LITWA - KLUB WETERANÓW AK W WILNIE, STOWARZYSZENIE POLSKICH KOMBATANTÓW NA LITWIE, STOWARZYSZENIE WRZESIEŃ '39;
UKRAINA - LWOWSKIE TOWARZYSTWO POLSKICH KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH.

Opr. Anna Wieszczycka, Grażyna Laskowska, Łukasz Kudlicki

Wiecej zdjęć i informacji znajduje się tutaj

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
4 + 6 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości