Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Minister Antoni Macierewicz w Błoniu - relacja
Minister Antoni Macierewicz w Błoniu - relacja
Minister Antoni Macierewicz w Błoniu - relacja
2013-04-20

III rocznica tragedii smoleńskiej

Minister Antoni Macierewicz i przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość Mariusz Błaszczak byli gośćmi uroczystości z okazji 3. rocznicy tragedii smoleńskiej, które odbyły się 19 kwietnia 2013 roku w Centrum Kultury w Błoniu z inicjatywy błońskiego Komitetu Prawo i Sprawiedliwość. W czasie spotkania, prowadzonego przez przewodniczącą Komitetu Powiatowego PiS Annę Wieszczycką, przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. zbadania katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem z dnia 10 kwietnia 2010 roku Antoni Macierewicz przekazał ustalenia ekspertów zespołu, które podważają oficjalną wersję tragedii. Mówił o zaniedbaniach rządu i prokuratury w kwestii dążenia do ustalenia prawdy na temat przyczyn i okoliczności smierci 96 osób z elity Rzeczypospolitej, w tym Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonki Marii i prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Podkreślił, że fakty ustalone przez międzynarodowych ekspertów pracujących dla zespołu parlamentarnego zaprzeczają, jakoby samolot uległ katastrofie w wyniku uderzenia w tzw. pancerną brzozę.
Uroczystość spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Błonia i okolic, którzy wypełnili salę kinową Centrum Kultury do ostatniego miejsca. Pytania kierowane z sali do min. Antoniego Macierewicza potwierdzają, że Polacy są świadomi manipulacji, jakich dopuszcza się strona rządowa w kwestii tragedii smoleńskiej i oczekują wyjaśnienia okoliczności tej najpoważniejszej, z punktu widzenia skutków, katastrofy lotniczej w dziejach świata, która pozbawiła nasz naród dużej części elity państwowej.
Obchody 3. rocznicy tragedii smoleńskiej zakończyliśmy złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pamięci w Alei Dębów Katyńskich i pod Krzyżem Smoleńskim w Witanowie.
ŁK

Więcej zdjęć dostępnych jest tutaj

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
2 + 8 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości