Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Spotkanie z Mariusze Kamińskim - relacja
Spotkanie z Mariusze Kamińskim - relacja
Spotkanie z Mariusze Kamińskim - relacja
2013-06-14

 

28 maja  w Lesznie odbyło się spotkanie z posłem Mariuszem Kamińskim, wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, posłem, byłym szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Spotkanie prowadził pan Andrzej Ossowski, pełnomocnik Prawo i Sprawiedliwość na terenie gmin Leszno i Kampinos, mieszkaniec gminy Leszno. W spotkanu uczestniczyło – ok. 50 osób.

Na wstępie Pan Poseł Mariusz Kamiński odniósł się kilku aktualnych spraw na których skupia się uwaga Prawa i Sprawiedliwości i co do których zostały już przygotowane rozwiązania umieszczone w programie Prawa i Sprawiedliwości. M.in. mówił o problemie bezrobocia i  służby zdrowia. Podkreślił, że bezrobocie w czasie rządów PO osiągnął wyjątkowo wysoki poziom ok. 2,5 mln co po dodaniu ok. 2 mln osób które w ostatnich latach wyjechały daje gigantyczna liczbę 4,5 mln osób nie pracujących na rzecz Polski. Jak kolejny skandal określił brak jakiejkolwiek poprawy w służbie zdrowia. W obu dziedzinach wg słów Pana Posła Prawo i Sprawiedliwość ma rozwiązania – ulgi podatkowe dla tworzących nowe miejsca pracy oraz finansowanie służby zdrowia z „budżetu”. Wskazał, że źródłem finansowania w/w reform byłyby podatki od transakcji bankowych oraz podatek obrotowy dla sklepów wielko-powierzchniowych.

W części pytań zadawanych z sali Mariusz Kamiński szczegółowo odniósł się do spraw korupcji i sytuacji w wymiarze sprawiedliwości, w tym w szczególności w sytuacji środowisku sędziowskim. Wyraził oburzenie odnosząc się  do przykładów „sędziego na telefon” oraz ostatnich wyroków w sprawie Beaty Sawickiej, „doktora G.” a także ostatniej sprawy związanej z ofiarami wydarzeń Grudnia 70 i uniewinnieniem osób oddających strzały do robotników, które to strzały z ostrej amunicji zostały zakwalifikowane jako „działanie z zamiarem pobicia”. Zapewnił także wszystkich, że pomimo korzystnych ostatnio sondaży Prawo i Sprawiedliwość nie spocznie na laurach i będzie dalej aktywnie uczestniczyć w spotkaniach w terenie i tam bezpośrednio objaśniać pomysły na poprawę sytuacji w Polsce.

Dalsza cześć relacji oraz zdjęcia, dostępne są tutaj

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komitet Prawo i Sprawiedliwość Leszno i Kampinos 
oraz Komitet Prawo i Sprawiedliwość Powiatu Warszawskiego - Zachodniego
zapraszają na jedyne spotkanie w tym rejonie

z Mariuszem Kamińskim

posłem III, IV i V kadencji, inicjatorem założenia a następnie 
szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
wiceprezesem Prawo i Sprawiedliwość
 
28 maja (wtorek) 2013 r. godz. 18.30 Leszno
sala katechetyczna przy kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela
ul. Warszawska 1Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
6 + 6 =
prawidłowy ruch . Jaka tematyka Aktualnej sytuacji w Polsce.?
leon — 2013-05-21 19:55:58