Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » Marsz dla życia i rodziny w Warszawie!
Marsz dla życia i rodziny w Warszawie!
Marsz dla życia i rodziny w Warszawie!
2013-05-22

W najbliższą niedzielę – 26 maja – ulicami Warszawy, już po raz VIII, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

 

Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla mam z okazji ich święta. Warszawiacy spotykają się o godz. 12.00 pod Pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Marsz zakończy się Piknikiem Rodzinnym w Ogrodzie Saskim.

 

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 100, które w ostatnią niedzielę maja przejdą ulicami polskich miast. W tym roku wspólne hasło marszów brzmi: „Kierunek: Rodzina”. – Nasze hasło to swego rodzaju drogowskaz zarówno dla nas samych, jaki i dla decydentów. Dla nas, byśmy w życiu codziennym pamiętali, że to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych. Dla decydentów, ponieważ to przede wszystkim oni, w myśl 18 art. Konstytucji, powinni  otoczyć instytucję rodziny opieką i ją chronić. Stąd nasze postulaty związane z koniecznością wdrażania polityki prorodzinnej – tłumaczy Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Marszów.


Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.  - Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – przekonuje Jarosław Kniołek, organizator warszawskiej imprezy.


Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i podczas Rodzinnego Pikniku, będzie wiele atrakcji. – Będziemy maszerowali przy dźwiękach tradycyjnej muzyki szkockiej wygrywanej przez dudziarzy z orkiestry Pipes and Drums oraz przy dźwiękach orkiestry dętej z Wołomina. Nie zabraknie również niespodzianek dla dzieci. Będzie mnóstwo balonów, gigantyczne bańki mydlane oraz skaczący szczudlarze  – wymienia Jarosław Kniołek.


Małżeństwa uczestniczące w Marszu zaproszone będą do skorzystania z oferty Fundacji Kibicuj Rodzinie, jaką stanowią multimedialne warsztaty małżeńskie – „Nawigacja w Rodzinie” - których celem jest wzmocnienie więzi rodzinnych. Rezerwacji można dokonać na stronie rezerwacja.kibicujrodzinie.pl.


Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny zbiega się z Dniem Matki, będzie  to również okazja by świętować z mamami ten radosny dzień. Stąd panie w stanie błogosławionym otrzymają dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu.  Niebagatelnym prezentem dla mam, będzie projekt ustawy o bonie wychowawczym, który został zaprezentowany podczas kwietniowego Kongresu Polskiej  Rodziny.


Piknik Rodzinny to tradycyjnie gry i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie dobrej muzyki. Wystąpią zespoły z Mazowieckiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej, a o godzinie 15.00 rockowy zespół SrtonaB.


Piknik będzie także okazją do zapoznania się z działalnością organizacji prorodzinnych, kulturalnych i młodzieżowych, takich jak: Fundacja Narodowego Dnia Życia, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Wydział Nauk o Rodzinie UKSW, Instytut Świętej Rodziny, Fundacja Pomoc Rodzinie, Katolicki Ośrodek Adopcyjny, Domowy Kościół i Fundacja Kibicuj Rodzinie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży,  Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej, Dobre Miejsce, sklep Chrześcijańskie Granie.


Anna Borkowska-Kniołek
Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny
Źródło: informacja prasowa
 


 


 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
5 + 7 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości