Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » Konkurs fotograficzny PAMIĘĆ W OBIEKTYWIE
Konkurs fotograficzny PAMIĘĆ W OBIEKTYWIE
Konkurs fotograficzny PAMIĘĆ W OBIEKTYWIE
2013-10-14

Do końca października trwa konkurs fotograficzny „Pamięć w obiektywie” organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Udział w nim może wziąć każdy (uczeń, student, nauczyciel, emeryt, rencista etc.) kto znajdzie odrobinę czasu by wykonać zdjęcie miejsca pamięci związanego z walką o niepodległość Polski.

 

Nie oznacza to jednak, że osoby mieszkające poza Polską, nie mogą wziąć w konkursie udziału – Polacy doczekali się upamiętnienia w różnych częściach świata (jak choćby Polski Cmentarz Wojenny pod Monte Cassino czy Pomnik Katyński w Jersey City).


Celem inicjatywy jest zainteresowanie miejscami pamięci związanymi z walkami o niepodległość Polski oraz zwiększenie edukacji historycznej, w szczególności młodego pokolenia.

 
By wziąć udział w konkursie trzeba spełnić jedynie trzy warunki:

1.       Zrób zdjęcie miejsca pamięci związanego z walką o niepodległość Polski do 1989 roku.

2.       Zaloguj/zarejestruj się na portalu facebook.com, wejdź do naszej aplikacji konkursowej (https://www.facebook.com/eduipn/app_1401325796750853) i dodaj zdjęcie.

3.       Nadaj tytuł swojej fotografii i opisz w kilku zdaniach (max. 2000 znaków) co przedstawia, jakiego wydarzenia lub osoby dotyczy i kiedy zostało wykonane.

 

Fotografie można zgłaszać do 31 października 2013 r. wyłącznie za pośrednictwem aplikacji konkursowej – aplikacja jest całkowicie bezpieczna. Najlepsze prace wybierze Komisja Konkursowa (najpóźniej 29 listopada 2013 r.), ale też społeczność facebookowa poprzez głosowanie na najlepszą fotografię. Głosowanie użytkowników rozpocznie się 4 listopada i zakończy 22 listopada 2013 r.

 
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody! Czeka na Was kilkaset gier i publikacji wydawanych przez IPN, w tym także Kolejka - Gra Roku 2012 i chyba najpopularniejsza polska planszówka.

 
Weź aparat lub telefon, zrób zdjęcie i wygraj!  

 
Krótko o konkursie: http://pamiec.pl/pa/kalendarium-1/12855,Konkurs-fotograficzny-Pamiec-w-obiektywie.html


Aplikacja konkursowa i regulamin konkursu dostępne są na fanpage’u Strefa Edukacyjna IPN (www.facebook.com/edu.ipn), zakładka „Konkurs”.

 

Źródło: ipn.gov.pl

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
7 + 9 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości