Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » W hołdzie ofiarom stanu wojennego
W hołdzie ofiarom stanu wojennego
W hołdzie ofiarom stanu wojennego
2013-12-13

Szanowni Państwo,

Zapalmy światło wolności w hołdzie ofiarom stanu wojennego 

Dziś, 12 grudnia, na fasadzie warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki pojawiła się płonąca świeca – symboliczne Światło Wolności. Będzie ona hołdem złożonym ofiarom stanu wojennego. 

Prosimy wszystkich, by przyłączyli się do tej akcji. Można to zrobić bardzo łatwo. I może to zrobić każdy zapalając 13 grudnia o 19.30 świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie www.ipn.gov.pl . 

„Zapal Światło Wolności” – to kampania społeczna IPN, organizowana w 32. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To już jej druga edycja, pierwsza odbyła się rok temu. 

Kampania nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków wykonały w wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku rzesze mieszkańców wolnego świata. Przykład dali papież Jan Paweł II i prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan. 

W oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapłonęła wtedy świeca, którą na znak jedności z rodakami zapalił Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał także Reagan, mówiąc w bożonarodzeniowym orędziu do narodu: „Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić".

Pod adresem http://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/ można zapalić wirtualne światło wolności.

Uczcijmy w ten sposób wszystkich, którzy zginęli w stanie wojennym. Zróbmy to razem.

Komitet Prawo i Sprawiedliwość w Błoniu

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
8 + 1 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości