Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » Uroczystości upamiętniające 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
Uroczystości upamiętniające 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
Uroczystości upamiętniające 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
2011-11-30

W 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego oddajmy hołd tym wszystkim Polakom, którym 13 grudnia 1981 roku przyniósł ból i cierpienie. Nie zapomnijmy, ilu niewinnych rodaków zostało zamordowanych przez komunistów! Oni nie bali się wyrażać swoich poglądów!

 

10 grudnia 2011r. spotkajmy się:

część I Parafia Narodzenia Pańskiego

15.45 - złożenie kwiatów pod pomnikiem,

16.00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny,

część II Szkoła Ogrodnicza w Błoniu

17.15 - pokaz fimu dokumentalnego "Towarzysz Generał" w reż. Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka. Po pokazie dyskusja.

Towarzysz Generał - wspaniały dokument biograficzny przedstawiający postać gen. Wojciecha Jaruzelskiego wraz z dokładnym odtworzeniem w detalach zawodowej jego kariery: od zesłania na Sybir, karierę w PRL - kolejne piorunujące wręcz awanse, dojście w tak młodym wieku (33 lat) do stopnia generała, do objęcia i sprawowania urzędu prezydenckiego. Dokument przedstawia dotąd nieznane informacje które zdobyto w moskiewskich archiwach wywiadu radzieckiego. „Towarzysz Generał” to nowe, wciąż ukrywane przed społeczeństwem oblicze Wojciecha Jaruzelskiego.

Goście specjalni: Bloger Coryllus, Paweł Kołkiewicz - Prezes Stowarzyszenia Solidarność Walcząca Oddział Warszawa oraz Jadwiga Chmielewska, organizatorką struktur podziemnych Solidarności oraz Solidarności Walczącej na Śląsku, ściganą listem gończym przez SB, do sierpnia 1990r.!

Podczas spotkania będzie można nabyć książki napisane przez Coryllusa oraz innego znanego blogera Toyaha. O czym są książki można zobaczyć tutaj

 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
7 + 8 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości