Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Jesteśmy przeciw wycince 97 drzew w Parku w Błoniu
Jesteśmy przeciw wycince 97 drzew w Parku w Błoniu
Jesteśmy przeciw wycince 97 drzew w Parku w Błoniu
2014-01-20

Uzupełnienie materiału 

Szanowni Państwo, załączamy kompletny dokument dotyczący wycinki drzew na terenie gminy Błonie. Decyzja Starosty dotyczy niestety większej ilości drzew - 97 sztuk, a nie jak myśleliśmy z początku 42 szt.  TUTAJ można zapoznać się z całą Decyzją Starosty. 

Opłata jaka została wyliczona za wycinkę, nie będzie płacona teraz przez Burmistrza - jest ona zawieszona na 3 lata i zapłata nastąpi wówczas, jeżeli nie zostanie nasadzonych nowych drzew w ilości 59 szt oraz jeżeli nowe drzewa nie utrzymają się/ nie przyjmą w ciągu 3 lat. Czy nowe nasadzenia oraz w szczególności drzewa przesadzane w ciągu trzech lat zachowają żywotność, przyszłość pokaże

W projekcie nowo planowanego Parku "Bajka" za Centrum Kultury przewidziane jest nasadzenie nowych drzew (całość zawarta w dokumencie opis zieleń TUTAJ) na obrzeżach tego terenu.

Faktem jest jednak, że starodrzew jest wycinany i to jest barbarzyństwo!

źródło dok.: BIP Błonie

------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy Decyzję Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego z dnia 12 lipca 2013r., podjętą na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Błonie pana Zenona Reszki,  w sprawie zezwolenia Gminie Błonie na usunięcie z terenu Parku za Centrum Kultury (działki o nr ew. 10/2 obręb geod. 0023) 42 drzew oraz wniesienie opłaty w  łącznej  wysokości  694 764,50 zł (słownie: sześćset dziewięćdziesiąt cztery tysiące siedemset sześćdziesiąt cztery zł 50/100). 

Komitet PiS Błonie stanowczo protestuje przeciw takim działaniom!

Wycinka drzew spowodowana jest najnowaszą inicjatywą/ inwestycją Burmistrz, czyli budową nowego Parku z kolejną fontanną ...

Czy ktoś pomyślał, gdzie starsi mieszkańcy, matki z dziećmi skryją się przed słońcem w czasie upalnego lata?  Czy nie wystarczy nam już fonntanna stojąca na rynku? Czy Gminę Błonie stać na wycinkę? Czy nie lepiej jest za tą kwotę dofinansować dzieciom obiady w szkole, bądź dodatkowe zajęcia w Centrum Kultury? Dlaczego zdrowe, kilkunastoletnie drzewa mają być ścięte? Dlaczego, ta informacja był tak długo ukrywana? Czy jako mieszkańcy jesteśmy w stanie powstrzymać te działania? 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
8 + 6 =
Niestety jest to niepełny dokument. Prosze przeczytac i zamieścic całość. Burmistrz chce wyciąć 58 drzew odpłatnie i 34 nieodpłatnie, plus 5 drzew przesadzic odpłatnie co w sumie daje 97 drzew. Skandal i barbarzyństwo.
Krzysztof — 2014-01-10 10:04:45