Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » » Fundacja mamy i taty: Napisz premierowi co wydarzyło się w kraju, gdy był na nartach w Dolomitach
Fundacja mamy i taty: Napisz premierowi co wydarzyło się w kraju, gdy był na nartach w Dolomitach
Fundacja mamy i taty: Napisz premierowi co wydarzyło się w kraju, gdy był na nartach w Dolomitach
2014-01-24

W Suwałkach szesnastolatek popełnił samobójstwo na wieść o rozdzieleniu rodziny ze względu na biedę. W całym kraju już blisko 2 tysiące dzieci nie widuje mamy i taty tylko z tego powodu. Jednocześnie koszt miesięcznego pobytu dziecka w tzw. całodobowej placówce opiekuńczej to 3760 złotychNie trzeba być szczególnie biegłym w rachunkach by zauważyć, że ułamek tej kwoty przekazany rodzinie, mógłby zapobiec nie tylko tragedii w Suwałkach ale traumom tysięcy dzieci wyrwanych ubogim rodzicom.

Pojawiają się także próby odbierania dzieci za niedopełnienie obowiązku szkolnego, gdy nieobecność w szkole w związku z chorobą trwała ponad miesiąc. Są przypadki zarzutów "przemocy seksualnej w rodzinie" wywiedzionych wyłącznie z faktu narodzin kolejnych dzieci mimo trudnych warunków materialnych.  Sprawa Bajkowskich z Krakowa, którym odebrano dzieci na podstawie donosu terapeutów pracujących z rodziną, pokazuje, że można to zrobić także na podstawie niepotwierdzonych zarzutów o przemoc. Próbowano już nawet odebrać dziecko z powodu nadwagi. Słowem, dziś niemal każdy powód dla urzędników staje się dobry.

Żyjemy wszyscy w gęstniejącej atmosferze podejrzeń wokół rodziny. Trudno oprzeć się wrażeniu, że zabranie dziecka w majestacie prawa, jest możliwe z niemal każdego polskiego domu. Czas zacząć o tym głośno mówić. Czas podnieść tę sprawę do rangi jednej z głównych osi obywatelskiego sprzeciwu. Dziś już nikt z nas nie może być pewien, że urzędnicy nie zainteresują się również jego dziećmi. Czas powiedzieć dość systemowi państwowej przemocy wobec rodzin!

Przygotowaliśmy list do Premiera Donalda Tuska, który akurat w tych dniach bawił na urlopie za granicą. Najpewniej z tego powodu nie wie o przypadku z Suwałk i byłoby niedobrze gdyby nadal żył nieświadomy losu kolejnych  dzieci odbieranych ubogim rodzinom. Zachęcam do podpisania listu i powiadomienia o sprawie znajomych.

P.S. Jeśli uważasz, że nasza działalność zasługuje na wsparcie, bardzo proszę o pomoc w postaci 1% podatku PIT bądź stałej czy jednorazowej darowizny na rzecz FundacjiMożna także wesprzeć jedną z naszych kampanii społecznych www.rozmowatowychowanie.pl lub www.pomyslodziecku.pl

Z serdecznymi pozdrowieniami

Paweł Woliński - prezes zarządu

źródło: http://www.mamaitata.org.pl/

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
4 + 4 =
Co ta za polityka likwidacji zasobów narodu....Tak czynili zaborcy. Państwo ma wychowywać ? Kto woli państwo za wychowawcę? Komu służy nagonka na rodziny? Najpierw sie ekonomicznie rodziny niszczy a potem pokazując, ze nie radzą sobie ekonomiczn
Dr. Grazyna Koszalka — 2014-01-30 13:27:55