Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » » Z działalności Koła Trzy Plus w Błoniu – co dalej …
Z działalności Koła Trzy Plus w Błoniu – co dalej …
Z działalności Koła Trzy Plus w Błoniu – co dalej …
2014-02-08

9 listopada 2013 r. odbyło się Walne Zebranie Błońskiego Koła Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z dotychczasowej działalności Koła, którego kluczowym efektem jest wprowadzona Karta Dużej Rodziny w grudniu 2012 r.  

Dzięki Karcie błońskie rodziny wielodzietne uzyskały następujące przywileje:

- ulgi w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

- 50% zniżki na bilety do kina w Centrum Kultury w Błoniu, na zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane bezpośrednio przez Centrum Kultury w Błoniu,

- dofinansowania świadczeń przedszkolnych zarówno publicznych, jak i niepublicznych.


Członkowie Zarządu Koła zachęcali lokalnych przedsiębiorców do udzielania rabatów rodzinom wielodzietnym, w efekcie tych działań ośmiu przedsiębiorców podpisało trójstronne porozumienia z Władzami Gminy i Kołem ZDR 3+ wprowadzające rabaty na oferowane produkty bądź usługi.

Koło Dużych Rodzin brało aktywny udział w Dniach Błonia w czerwcu 2013 r. organizując zabawy i loterię dla dzieci, a także akcję propagującą idee Trzy Plus zachęcając do wstępowania do Koła.

21 września 2013 r. zorganizowaliśmy pokaz filmu: ”October baby”, a także wsparliśmy tworzące się Koło w Lesznie.

Podczas zebrania wybrano nowy Zarząd Koła Trzy Plus. Na stanowisku przewodniczącej Koła pozostała Małgorzata Domżał-Bocheńska, podobnie jak dwóch zastępców przewodniczącego: Ewa Wysocka i Łukasz Kudlicki. Nowym członkiem Zarządu została pani Anna Solarz.

Nadal chcemy aktywnie działać na rzecz Dużych Rodzin. Chcielibyśmy poszerzyć przywileje, jakie oferuje Karta Dużej Rodziny. Będziemy rozmawiać z władzami gminy o wdrożeniu zniżek na ofertę zajęć w Centrum Kultury dla rodziców, objęcie korzyściami Karty dzieci niepełnosprawnych powyżej 24 roku życia. Będziemy współpracować z władzami powiatu nad wdrożeniem karty powiatowej, której oferta byłaby atrakcyjniejsza chociażby o ulgi na korzystanie z basenu w Ożarowie Mazowieckim.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się w nasze działania!

Więcej na www.blonie.3plus.pl 

Małgorzata Domżał - Bocheńska

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
3 + 0 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości