Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wybory do Parlamentu Europejskiego
2014-05-05

 

 


Jak głosować w wyborach do PE?

Aby oddać ważny głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego, trzeba postawić tzw. krzyżyk – w kratce po lewej stronie nazwiska kandydata na jednej z list komitetów wyborczych. 

25 maja wyborcy otrzymają kartę do głosowania w formie broszury zawierającej na kolejnych kartkach listy kandydatów zarejestrowane w danym okręgu wyborczym, w kolejności zgodnej z wylosowanymi numerami.

Na każdej liście będzie od pięciu do 10 nazwisk kandydatów. Aby oddać ważny głos, należy wpisać znak “X”, czyli krzyżyk w kratkę znajdującą się po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata.

Każdy symbol inny niż “dwie przecinające się linie, których punkt przecięcia znajduje się w obrębie kratki” w kratce przy nazwisku kandydata spowoduje, że głos będzie nieważny. Głos będzie nieważny także wtedy, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku “X”.

Zagłosować można tylko na jednego kandydata. Postawienie znaku “X” przy nazwisku na więcej niż jednej liście spowoduje, że głos będzie nieważny. Do urny należy wrzucić całą kompletną kartę do głosowania.

zamieszczono: 12 maja 2014r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

PiS z czwórką - Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

zamieszczono: 25 kwietnia 2014r.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dziś, 11 kwietnia br., w Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie została złożona i przyjęta do rejestracji lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 4.

Kandydaci:

1. Zdzisław Krasnodębski
2. Hanna Foltyn-Kubicka
3. Jarosław Krajewski
4. Ewa Tomaszewska
5. Marek Jurek – Prawica RP (na podstawie umowy między obydwoma partiami)
6. Agnieszka Kaczmarska
7. Piotr Uściński
8. Wojciech Ołdakowski
9. Artur Górski - (
http://www.artur-gorski.waw.pl/), doktor nauk humanistycznych, poseł na Sejm RP od 2005 roku.


10. Anita Czerwińska - prawnik, szefowa Klubu GP w Warszawie, organizatorka co miesięcznych marszów pamięci na Krakowskim Przedmieściu.

zamieszczono: 11 kwietnia 2014r.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w sobotę (22 marca 2014 r) liderów list partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego: - Traktujemy waszą misję jako coś, co wpisuje się w nasz wielki plan naprawy Rzeczypospolitej. Tam, w Unii Europejskiej, musicie o to zabiegać – mówił do kandydatów Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Do Parlamentu Europejskiego trzeba wysuwać poważnych kandydatów, ekspertów, polityków. My takich wysunęliśmy – mówił podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem PE nie może być „miejscem zsyłki dla upadłych ministrów czy celebrytów”. Według Prezesa PiS jest to ważne zwłaszcza w obecnym czasie, który jest momentem próby dla Europy.

Jednym z elementów wystąpienia lidera Prawa i Sprawiedliwości były kwestie bezpieczeństwa. Jarosław Kaczyński uważa, że pod obecnymi rządami o Polsce nie można powiedzieć, że jest silna i bezpieczna: - Musimy pamiętać o tym, że obowiązkiem polskich polityków jest przede wszystkim dbać o naszą Ojczyznę i Polaków, ale wiemy, że sprawa Ukrainy jest ściśle związana z polską sprawą, że nie wolno ich oddzielać – mówił lider polskiej opozycji odnosząc się do agresji Rosji na terytorium Ukrainy.

Jarosław Kaczyński w tym aspekcie przywołał słowa swojego śp. brata, Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który powiedział kiedyś, że „rację mają te narody, które walczą o wolność”. Zdaniem lidera PiS widać zmianę polityki rządu w sprawie Ukrainy, to jest obrót o 180 stopni, który ma być niezauważony przez opinię publiczną.

EWG, a potem UE zrobiły dla Europy bardzo dużo dobrego. Zdarzały się też jednak patologię i nasi kandydaci będą z tymi patologiami walczyć – zapewniał lider Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem nie można przeciwstawiać Unii Europejskiej – Polskości, bo jedno drugiego w żaden sposób nie wyklucza.

Na koniec swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński zaapelował do wyborców o uczestnictwo w tych wyborach oraz zaangażowanie w sprawy naszego kraju: - Idźcie na te wybory i poprzyjcie listę Prawa i Sprawiedliwości – mówił lider PiS.

źródło: pis.org.pl 
zamieszczono: 25 marca 2014r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo,

Prof. Zdzisław Krasnodębski będzie otwierał listę Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Profesora i całą listę naszych kandydatów można poprzeć składając swój podpis w biurze poselskim w Błoniu, ul. Poznańska 17B, w poniedziałek i czwartek w godz. 17-19. Pod poniższym linkiem można pobrać kartę i pomóc w zbieraniu podpisów dostarczając podpisaną listę do najbliższego czartek tj 27 marca. Jeśli mieszkasz w Błoniu lub w okolicy i popierasz PiS złóż swój podpis i zachęć do tego najbliższych. Zachęcamy Państwa do pobrania z biura poselskiego formularzy i zbierania podpisów członków swojej rodziny, znajomych i sąsiadów. 

Formularz - lista poparcia dla PiS

zamieszczono: 17 marca 2014r. 

 

 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
0 + 3 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości