Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » » Spotkanie z przyjacielem świętego Papieża Jana Pawła II - prof. Andrzejem Zielińskim
Spotkanie z przyjacielem świętego Papieża Jana Pawła II - prof. Andrzejem Zielińskim
Spotkanie z przyjacielem świętego Papieża Jana Pawła II - prof. Andrzejem Zielińskim
2014-04-24

Stowarzyszenie Błonie Dobro Wspólne 22 kwietnia 2014r. zorganizowało spotkanie pt. W oczekiwaniu na kanonizację, z wyjątkową osobą, przyjacielem Papieża Jana Pawła II, prof. dr hab. Andrzejem Zielińskim, (muzykiem, wykładowca akademicki, były mister kultury i dziedzictwa narodowego w latach 2000-2001).

Profesor Zieliński poznał ks. Karola Wojtyłę w roku 1958 i od tego czasu należał do prowadzonego przez niego duszpasterstwa (tzw. "środowiska"). Podobnie, jak inne osoby ze "środowiska" pozostawał w bliskim kontakcie z Janem Pawłem II aż do śmierci. Dzięki ks. Wojtyle poznał prof. swoją małżonkę, wadowiczankę, która ukończył medycynę - udzielił im ślubu, a następnie chrzcił dzieci i błogosławił wnuczęta. Prof Andrzej Zieliński miał to wielkie szczęście – jak sam mówi – wielką łaskę – uczestniczenia w eskapadach kajakowych z ks. Karolem Wojtyłą. Niewiele osób ma to szczęście, żeby mieć takiego mistrza, ojca, kierownika duchowego.

Pan Profesor przywiózł ze sobą prawdziwe relikwie, pamiątki po swoim przyjacielu - Pismo Święte z dedykacją od "Wujka" z 1966 roku, obrazki święte z dedykacjami od ks. Karola Wojtyły. Spotkanie było wzruszającym przeżyciem, polało się wiele łez, kiedy to Pan Profesor dzielił się wspomnieniami. Program wieczoru dopełnił film pt. "Tajemnica tajemnic" - o zawierzeniu Polski i świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Spotkanie prowadził Jakub Bargieł - szef Stowarzyszenia Błonie Dobro Wspólne. Zdjęcia: M. Jasiński

AW

 

 

 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
1 + 0 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości