Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » » Marsz dla Życia i Rodziny - 1 czerwca - Warszawa i Grodzisk Maz.
Marsz dla Życia i Rodziny - 1 czerwca - Warszawa i Grodzisk Maz.
Marsz dla Życia i Rodziny - 1 czerwca - Warszawa i Grodzisk Maz.
2014-05-29
Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w stolicy. W niedzielę – 1 czerwca – ulicami naszego miasta, już po raz dziewiąty, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Spotykamy się o godz. 15.00 na pl. Trzech Krzyży. Marsz zakończy się koncertem na pl. Zamkowym.
 
Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 120, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd” przejdą ulicami polskich miast. – przed nami jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku, zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty. Z drugiej przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo – wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny – tłumaczy Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Marszu.
Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.  - Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – przekonujeBorkowska-Kniołek
 
Organizatorzy zapewniają, wiele atrakcji. – Będziemy maszerowali przy dźwiękach tradycyjnej muzyki szkockiej wygrywanej przez dudziarzy z orkiestry Częstochowa „Pipes and Drums”. Nie zabraknie również niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Będzie mnóstwo balonów, gigantyczne bańki mydlane, wiatraczki. Dla wszystkich zmotoryzowanych rodzin specjalne naklejki na auto „Jadę z rodziną” –wymienia rzeczniczka Marszu.

Podczas koncertu finalizującego wydarzenie nie zabraknie dobrej muzyki. Dla dzieci przewidziano występ artystów z popularnego programu telewizyjnego „Ziarno”, a dla rodziców zaśpiewa chór – Uwielbiamy.com - składający się z blisko 40 muzyków. Organizatorzy zapowiadają wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. – Ponadto tradycyjniemamy w stanie błogosławionym otrzymały dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu – zapewnia Borkowska-Kniołek.

Warszawa

TERMIN: 1 CZERWCA 2014 

SPOTKAJMY SIĘ: O GODZINIE 15.00 PLAC TRZECH KRZYŻY

PRZEJDZIEMY: PLAC TRZECH KRZYŻY, NOWY ŚWIAT, KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, PLAC ZAMKOWY

FINAŁ: KONCERT RODZINNY NA PLACU ZAMKOWYM

HASŁO: RODZINA OBYWATELSKA. RODZINA, WSPÓLNOTA SAMORZĄD

Grodzisk Maz.

TERMIN: 1 CZERWCA 2014 

SPOTKAJMY SIĘ:  O GODZINIE 11.00 PLAC KRÓLA ZYGMUNTA STAREGO PRZEG KOŚCIOŁEM ŚW. ANNY

PRZEJDZIEMY:

PLAC TRZECH KRZYŻY, NOWY ŚWIAT, KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, PLAC ZAMKOWY

FINAŁ:  PARK SKARBKÓW, (PIKNIK RODZINNY)

HASŁO:  RODZINA OBYWATELSKA. RODZINA, WSPÓLNOTA SAMORZĄD


Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie:
Warszawski Marsz organizowany jest przez Fundację Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia, Domowy Kościół Diecezji Warszawsko-Praskiej, Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Ruch Światło – Życie Diecezji Warszawsko – Praskiej, Fundację Kibicuj Rodzinie, Gnyszka Fundraising Advisors, Stowarzyszenie Koliber, Wydział Studiów nad Rodzina UKSW, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Warszawsko – Praskiej, Stowarzyszenie Katolickiej Młodziezy Akademickiej, Sklep Chrześcijańskie Granie.

Partnerzy Marszu Warszawskiego:
Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Bracia Tyszka - magazynowanie transport logistyka, Firma Yeti, Pytaki.pl, Marcin Królak

Patroni medialni Marszu dla Życie i Rodziny:
TVP1, Telewizja Republika, Tygodnik katolicki „Niedziela”, Gość Niedzielny, Tygodnik W Sieci, Polonia Christiana, "Nasz Dziennik”, wPolityce.pl, PCh24.pl, DEON.pl,  Fronda.pl, Rebelya.pl, Radio Warszawa, Radio Wnet.pl.

źródło: www.marsz.org

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
9 + 7 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości