Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » 11 lipca zapal znicz w oknie i wywieś polską flagę z kirem
11 lipca zapal znicz w oknie i wywieś polską flagę z kirem
11 lipca zapal znicz w oknie i wywieś polską flagę z kirem
2014-07-09

Akcja dla upamiętnienia ofiar ludobójstwa dokonanego w latach 1939 - 1947 na Polakach i obywatelach polskich innych narodowości przez zbrodniarzy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz SS Galizien, Ukraińskiej Policji Pomocniczej i innych ukraińskich formacji kolaboracji na żołdzie Adolfa Hitlera.

Wybór dnia 11 lipca nie jest przypadkowy. Jest to bowiem rocznica dnia "Krwawej Niedzieli" 11 lipca 1943 r. kiedy banderowcy, wspierani przez tzw. "siekierników", czyli chłopów ukraińskich, uzbrojonych w siekiery, zamordowali w okrutny sposób tysiące bezbronnych Polaków modlących się w rzymskokatolickich kościołach na Wołyniu.

O godne upamiętnienie ofiar apelują Kresowianie i ich potomkowie. Poniżej jeden z apeli.

Dołącz się do akcji i przekaż innym!

Tu dostepny jest harmonogram ogólnopolskich uroczystości, ustawicznie uaktualniany.

Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary.

Uchwała Nr 11/2014 Zarządu Kresowego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego im. Orląt Lwowskich w Żarach z dnia 3 lipca 2014 roku

Działając na podstawie §21.9 Statusu KTTK im. Orląt Lwowskich (tekst jednolity uchwalony w dniu 1.XII.2011 roku) uchwala się, co następuje:

APEL O UCZCZENIE DNIA PAMIĘCI O OFIARACH LUDOBÓJSTWA DOKONANEGO PRZEZ OUN-UPA

Apelujemy do wszystkich Polaków i sprawiedliwych Obywateli Świata, by w dowód pamięci o niezliczonych Ofiarach najokrutniejszego, do dziś nie osądzonego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II. R.P. – w dniu 11 lipca, Dniu Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa OUN-UPA, wywieszać biało – czerwone flagi z czarną wstążką (kirem)

Zarząd Towarzystwa

źródło: www.prawy.pl

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
0 + 4 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości