Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Komunikat Prasowy
Komunikat Prasowy
Komunikat Prasowy
2014-12-16

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym ukazała się informacja w programie 82 posiedzenia Sejmu mówiąca, że nocą miedzy 17 i 18 grudnia 2014 roku, w godzinach 21:30 – 1:30 odbędą się glosowania, obejmujące między innymi, uzupełnienie porządku dziennego o rozpatrzenie:
- obywatelskiego wniosku o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego i Polskiej Ziemi oraz,
- poselskiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji, dotyczącego również przyszłości Polskich Lasów Państwowych. 
W wypadku pozytywnego głosowania debata sejmowa nad tymi punktami będzie miała miejsce nocą między 18 i 19 grudnia. Należy przypuszczać iż głosowania nad tym punktami będą miały miejsce 19 grudnia w godzinach 12:00 – 13:30. 
Podaję tą informację, gdyż 9 maja złożyłem, wraz z wymaganymi załącznikami (ponad dwa miliony podpisów) wniosek, o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe” i Polskiej Ziemi
Dnia 10 czerwca 2014 roku poinformowała mnie, ówczesna Pani Marszałek Ewa Kopacz, o pozytywnym zakończeniu weryfikacji podpisów obywateli popierających wniosek o referendum.
Do dnia dzisiejszego dostarczyłem do biura Marszałka Sejmu ponad 2.5 miliona podpisów prosząc równocześnie kilkukrotnie o wprowadzenie tego punktu pod obrady 
Ponieważ tradycją sejmową III RP staje się zwyczaj debatowania nad sprawami najważniejszymi dla Państwa pod osłoną nocy, zwracam się z gorąca prośbą do wszystkich tych, którzy zbierali podpisy jak i tych co się podpisali pod referendum o śledzenie posiedzenia Sejmu nocą na przełomie 17 i 18 grudnia oraz również nocą na przełomie 18 i 19 grudnia. Mam nadzieję że będzie można tego dokonać za pomocą Internetu. 
Prof. dr hab. Jan Szyszko
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski
Pełnomocnik umocowany do zgłoszenia wniosku o referendum ogólnokrajowe
Poseł na Sejm RP

Warszawa dnia 16 grudnia 2014 roku

Niniejszy komunikat przesyłam do wszystkich dostępnych mi środków społecznego przekazu, wszystkich jednostek organizacyjnych lasów państwowych jak też wszystkich posłów i senatorów.
Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia www.ekorozwoj.pl .

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
7 + 6 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości