Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » Łomianki: Obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych
Łomianki: Obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych
Łomianki: Obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych
2015-02-17

Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki,  razem z Domem Kultury w Łomiankach przygotowali bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną  poświęconą tematyce Żołnierzy Niezłomnych. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W  ten sposób pragną nie tylko oddać hołd żołnierzom II konspiracji ale też przybliżyć - szczególnie młodemu pokoleniu - wartości, postaci i ideały, które tak  szybko giną we współczesnym, konsumpcyjnym świecie. Zapraszamy 28 lutego 2015 r. do Domu Kultury w Łomiankach (ul. Wiejska 12a), wstęp wolny:

  • godz. 11.00 – lekcja historii w pigułce czyli piknik rodzinny „Od rycerza do żołnierza czyli obrona polskiej niepodległości”. W programie min. gry i zabawy edukacyjne, gawęda historyka, musztra, budowa szpitala powstańczego i punktu łączności, pokazy saperskie w wykonaniu pirotechników, prezentacja wyposażenia wojskowego z różnych epok historycznych, warsztaty tematyczne dla dzieci dostosowane do wieku uczestników. Projekt zrealizują członkowie Grupy Historyczno – Edukacyjnej „Szare Szeregi”, która skupia dzieci i młodzież w wieku od 10 lat, podzielonych na sekcje. Głównym celem stowarzyszenia, działającego w myśl ideałów harcerskich,  jest wychowanie dzieci i młodzieży, zdobywanie praktycznych umiejętności, szerzenie postaw i wartości patriotycznych.
  • godz. 19.00 – projekcja filmu dokumentalnego  „Dziewczyny z tamtych lat” przedstawiającego losy młodych, pięknych Polek z pokolenia wojny i Powstania Warszawskiego, które w „nagrodę” za walkę o niepodległość ojczyzny spędziły długie lata w ubeckich więzieniach. W spotkaniu będzie uczestniczyła Alina Czerniakowska, czołowa polska dokumentalistka, reżyser licznych filmów, w których odkrywa nieznane fakty z najnowszej historii Polski.

                             Tomasz Szostek, Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
8 + 6 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości