Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » Łomianki: 27.10 Uratujmy nasze dzieci!
Łomianki: 27.10 Uratujmy nasze dzieci!
Łomianki: 27.10 Uratujmy nasze dzieci!
2015-09-20

Polityka antydyskryminacyjna (równościowa), szczególnie w odniesieniu do równości kobiet i mężczyzn, jest ostatnimi laty niemal wszechobecna. Gros, o ile nie wszystkie projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej muszą uwzględniać założenia tej polityki.

W ten sposób przejawia się obowiązująca w UE doktryna „gender mainstreaming”, zakładająca wprowadzanie jej do wszystkich dziedzin życia, we wszystkich działaniach i wymiarach życia społecznego, we wszystkich realizowanych politykach i projektach  bez względu na ich tematykę (to fragmenty oficjalnej definicji pojęcia „gender mainstreaming”). Polityka ta jest obecna w coraz większym stopniu również w oświacie w postaci edukacji antydyskryminacyjnej, o czym świadczy chociażby to, że właśnie rozpoczęty  rok szkolny ogłoszony został Rokiem Otwartej Szkoły – otwartej na różnorodność i działania antydyskryminacyjne oraz na organizacje pozarządowe, które mają szkoły w tej edukacji wspierać.

Czego należy spodziewać się po owej polityce, zaś w odniesieniu do szkół, po edukacji antydyskryminacyjnej, która ma przenikać wszystkie przekazywane w szkole treści? Czy należy w niej widzieć dobrodziejstwo, jak przekonują jej zwolennicy, czy też zagrożenie, jak przestrzegają niektórzy? Jest to pytanie niezmiernie ważne, ponieważ chodzi o nasze dzieci, ich wychowanie i ukształtowanie ich przyszłości. Dlatego nie można tego pytania pozostawić bez odpowiedzi. Prelekcja Grzegorza Strzemeckiego „Cele polityki antydyskryminacyjnej” udziela odpowiedzi na to pytanie w oparciu o niezmiernie bogatą i rzetelną dokumentacją. Dlatego wszyscy rodzice powinni się z nią zapoznać. Spośród wielu spraw wobec których przechodzimy obojętnie, choćby z braku czasu, na tę jedną powinniśmy ten czas znaleźć.

Zapraszamy do Auli ICDS w Łomiankach  w dniu 27 września o godzinie 16.00

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
8 + 2 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości