Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » Spotkanie autorskie z z red. Tomaszem Krzyżakiem w Błoniu
Spotkanie autorskie z z red. Tomaszem Krzyżakiem w Błoniu
Spotkanie autorskie z z red. Tomaszem Krzyżakiem w Błoniu
2015-12-07

Zapraszamy na spotkanie autorskie z red. Tomaszem Krzyżakiem w Błoniu - "NIE MAM NIC DO STRACENIA. Abp. Józef Michalik".

Najbliższa środa tj. 9 grudnia, godz. 17.30, biblioteka pedagogiczna (bud. CK)

"Pierwsza biografia arcybiskupa Józefa Michalika to książka wyjątkowa na naszym rynku wydawniczym. I to nie tylko z powodu jej głównego bohatera. Chodzi o to, jak została napisana. Tomasz Krzyżak, publicysta "Rzeczpospolitej", wykonał tytaniczną pracę. Dowód? "Ponad 15 tys. km w powietrzu i na lądzie, kilkaset tys. przewertowanych dokumentów w archiwach państwowych oraz kościelnych. Najstarsze z końca XVI w. Blisko dwustu fascynujących rozmówców, ok. 100 godzin nagrań, kilkaset godzin w archiwach i bibliotekach, niezliczona ilość telefonów i e-maili. 730 dni pracy. A wszystko po to, aby napisać 420 stron książki o jednym człowieku" - podsumowuje autor biografii.

Dziś naprawdę nieliczni tak przygotowują się do napisana książki. Ten gruntowny research wybrzmiewa na każdej ze stron. A przy tym Krzyżak ma świetne pióro - pisze ze swadą, fakty przeplata dygresjami czy fragmentami niepublikowanych wcześniej listów, kontrowersyjne kwestie podpiera wypowiedziami autorytetów."

Agnieszka Niemojewska
"Uważam Rze" 01.10.2015

Portret pozytywny

img 
Tomasz Krzyżak wykonał olbrzymią, mrówczą wręcz pracę, której nie sposób nie docenić. Warto też podkreślić, że biografia jest napisana dziennikarskim stylem, pełna anegdot i opinii ludzi oceniających postawę arcybiskupa w różnych sprawach. Autor zebrał również wypowiedzi samego abp. Michalika, choć biografia nie jest autoryzowana.

Choć jako dziennikarz opisuję problemy współczesnego Kościoła od ponad 20 lat, a z abp. Michalikiem poznałem się jeszcze w 1993 roku i od tego czasu przeprowadziłem z nim dziesiątki rozmów, książka T. Krzyżaka zaskoczyła mnie nieznanymi faktami z życia metropolity przemyskiego.

Bogumił Łoziński
"Gość Niedzielny" 11.10.2015

Autor odkrywa m.in. rolę, jaką ks. Michalik odegrał przy tworzeniu koncepcji i organizowaniu Światowych Dni Młodzieży, odsłania wyjątkową relację łączącą metropolitę ze św. Janem Pawłem II, ale i opisuje otwarte i pełne ciepła podejście do świeckich czy podległych metropolicie kapłanów.

Książka odsłania kulisy tzw. afery pedofilskiej z Tylawy i opisuje rolę abp. Michalika przy tworzeniu specjalnych procedur postępowania z kapłanami podejrzanymi o molestowanie nieletnich. Krzyżak szeroko relacjonuje konflikty hierarchy ze światem mediów i analizuje ich przyczyny.

Jakub Cegieła
"Rzeczpospolita" 24.09.2015

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
9 + 7 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości