Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » Relacja z uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych - 1 marca 2012r. w Warszawie
Relacja z uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych - 1 marca 2012r. w Warszawie
Relacja z uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych - 1 marca 2012r. w Warszawie
2012-03-01

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Zołnierzy Wyklętych byliśmy w różnych miejscach Warszawy aby uczcić pamięć tych o których przez wiele lat Polska nie pamiętała.

Najbardziej wzruszającą częścią uroczystości był apel Zofii Pileckiej-Optułowicz, córki rotmistrza Witolda Pileckiego, przed byłym mokotowskim Aresztem Śledczym UB. W byłych katowniach zamęczono i zamordowano tysiące polskich patriotów, w tym m.in. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila", rtm. Witolda Pileckiego i mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora.

"Przyszliśmy tu, by złożyć hołd Wam "Niezłomnym" za naszą wolność, za którą zapłaciliście najwyższą cenę.
Przyszliśmy także po to, aby przekazać Wam Raport, że Wasz etos rycerski, Wasz System Wartości był i jest dla nas drogowskazem prawdy. Jesteście z nami teraz.
Dlatego przyszliśmy tu, by w Waszej obecności przekazać sztafetę pokoleń, młodym, by służba Ojczyźnie, Jej Wolność i Wielkość była dla nich najświętszym obowiązkiem, że mają pamiętać, że Ziemia na której żyjemy jest ziemią naszą, ziemią ojczystą, której jesteśmy winni miłość i wierność, dla Niej się uczyć, pracować i strzec".

Ania wzieła udział w uroczystościach przed pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego przy kościele św. Katarzyny na Służewiu gdzie spotykał się Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza.

Małgosia i Łukasz byli przy Grobie Nieznanego Żołnierza gdzie został odczytany apel poległych oraz zostały złożone wieńce. Następnie z pod pomnika wyruszył Marsz Pamięci do katedry św. Jana, gdzie odprawiona została Msza Św. którą poprowadził arcybiskup Kazimierz Nycz.

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj: http://pisblonie.pl/relacje_z_wydarzen_all.php?id=706350

 

 

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
6 + 0 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości