Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » Oddajmy hołd generałowi Błasikowi
Oddajmy hołd generałowi Błasikowi
Oddajmy hołd generałowi Błasikowi
2012-03-10

Społeczny Komitet – w hołdzie gen. Andrzejowi Błasikowi zaprasza na uroczystości, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 11 marca

Oddajmy hołd ś.p. gen. Andrzejowi Błasikowi.

godz. 14:00 Msza św. w katedrze polowej (ul Długa 13/15)

godz. 16:30 Apel Pamięci przy grobie Generała na Powązkach


W uroczystościach wezmą udział rodzina, przyjaciele, kombatanci, harcerze. Przyjdą ludzie niepogodzeni ze „smoleńskim” kłamstwem, spotwarzającym wybitnego dowódcę, lotnika i patriotę, który sam już nie może się bronić. Po Apelu przewidziane jest składanie wiązanek i zapalenie zniczy.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego oddania hołdu Panu Generałowi.

Poniżej publikujemy treść apelu Społecznego Komitetu:

Jednym z fundamentów kłamstwa smoleńskiego było obciążenie winą za katastrofę gen. Andrzeja Błasika.

Od pierwszych dni po tragedii strona rosyjska, a wraz z nią polski rząd  forsowały tezę, że do katastrofy doprowadzili piloci, którzy za wszelką  cenę chcieli lądować w Smoleńsku. Aby wytłumaczyć to działanie putinowska propaganda musiała znaleźć ważny motyw: była nim teza o rzekomych naciskach na pilotów. To kłamstwo miało uderzyć w samego prezydenta. Gdy okazało się że nie da się go udowodnić nawet przy pomocy  najbezczelniejszych pomówień, wykreowano teorię pośrednika pomiędzy prezydentem, a  pilotami. Ofiarą tej teorii stał się szef polskiego lotnictwa gen. Andrzej Błasik. Był on dla Rosjan idealnym celem nagonki.

Pro - NATO -wski polski patriota dążący do rozwoju lotnictwa wojskowego  na bazie najlepszych amerykańskich rozwiązań drażnił Moskwę i jej popleczników. Aby uprawdopodobnić tezę o wpływie gen. Błasika na pilotów  dokonano szeregu fałszerstw. W polskich mediach bez żadnego dowodu lansowano tezę o rzekomej awanturze pomiędzy generałem, a dowódcą załogi. Rosyjski MAK wbrew znanym sobie  faktom ustalił, że ciało szefa lotnictwa znaleziono w pobliżu kokpitu. Wreszcie pomimo już od dawna dostępnych analiz głosu stwierdzono, że na taśmie czarnej skrzynki słychać głos gen. Andrzeja Błasika. Prowokacją w iście sowieckim stylu było rzekome wykrycie alkoholu we krwi polskiego dowódcy. Tezy ustalone w putinowskim MAK bez żadnej poważnej refleksji powtórzyła polska komisja rządowa. Dopiero ekspertyzy uznawanych również przez władze ośrodków badawczych obaliły te kłamstwa. Zanim to się stało,  rodzinie św. pamięci gen. Błasika zafundowano horror podobny do tego jaki przeżywały rodziny ofiary komunistycznych zbrodni. Nie dość, że stracili najbliższą  osobę to jeszcze musieli odpierać ataki za niedopełnione winy. W nagonce na gen. Błasika brali udział nie tylko rosyjscy funkcjonariusze ale również najwyżsi przedstawiciele polskich władz, politycy partii rządzącej i wielu dziennikarzy. Mimo obalenia podstawowych tez polskiego  i rosyjskiego raportu dalej są one rozpowszechniane jako obowiązująca wersja. Tym razem wszyscy to robiący są świadomi kłamstwa.

Za wykreowanie tego kłamstwa nie ukarano żadnego urzędnika. Tzw. eksperci, którzy podpisali się pod rządowym raportem mają uprawnienia do  badania kolejnych katastrof. Rząd boi się rozliczyć winnych tych nadużyć, bo musiałby znaleźć ich w swoich szeregach.

Naszym obowiązkiem jest dojść prawdy do końca, rozliczyć winnych i oddać hołd polskiemu generałowi, który służył ojczyźnie do końca.

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
6 + 6 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości