Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS Aktualności » 14 punktów różnicy. PiS miażdży PO.
14 punktów różnicy. PiS miażdży PO.
14 punktów różnicy. PiS miażdży PO.
2014-09-15

Gdyby wybory do Sejmu zostały zorganizowane pierwszej połowie września, to wygrałoby je PiS z 31 proc. poparcia, PO zdobyłaby 27 proc. głosów, SLD - 10 proc., PSL - 7 proc., a Kongres Nowej Prawicy - 5 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.


zamieszczono: 15.09.2014 r.
-----------------------------------------------------------------------------
14 punktów różnicy. PiS miażdży PO. 

Wedle najnowszego sondażu wyborczego GfK Polonia PiS może liczyć na poparcie 42 proc. Polaków. Na Platformę głosować chce zaś jedynie 28 proc. wyborców. Gdyby wybory odbyły się w lipcu, do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD, PSL i Nowa Prawica.

Wedle najnowszego badania GfK Polonia obie prowadzące w sondażu partie zanotowały względem minionego miesiąca duży skok poparcia: PiS zyskał prawie 5,6 proc. osiągając wynik 42,4 proc., podczas gdy PO straciła aż 12 punktów i dziś popierana jest tylko przez 27,7 proc. respondentów.

Kolejne miejsca w wyścigu o miejsce w Sejmie zajęły SLD (9,6 proc.), PSL (5,9 proc.) oraz Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (5,4 proc.). Do parlamentu nie dostałby się zaś Twój Ruch, na który chce głosować tylko 2,2 proc. ankietowanych, a także Solidarna Polska (1,3 proc.) oraz Polska Razem Jarosława Gowina, popierana przez 1,1 proc. badanych (warto jednak pamiętać, że badanie przeprowadzono jeszcze przed porozumieniem PiS, SP i PRJG).

Wedle GfK Polonia gotowość pójścia do urn deklaruje obecnie 46 proc. Polaków. 48 proc. na wybory się nie wybiera, a 6 proc. jest niezdecydowana. Badanie przeprowadzono w dniach 10-13 lipca 2014 r. "na podstawie reprezentatywnej imiennej próby pełnoletnich Polaków wylosowanej z bazy PESEL". Próba wynosiła 1020 osób.

zamieszczono: 25.07.2014 r.
-----------------------------------------------------------------------------

12 punktów przewagi PiS nad PO. 

Platforma mocno dołuje, a PiS wygrywa najnowszy sondaż!

Gdyby wybory odbyły się teraz, prawdopodobnie do Sejmu weszłyby PiS, PO, SLD i KNP. Pozostałe ugrupowania nie przekraczają 5% progu wyborczego.

zamieszczono: 19.07.2014 r.
-----------------------------------------------------------------------------

Sondaż TNS Polska dla TVP1.

Jak widać ludzi niewiele obchodzi afera taśmowa....
W
 każdym razie rozkład mandatow wyglądałby następująco:

1. PiS - 198
2. PO - 151
3. KNP - 49
4. SLD - 41
5. PSL - 21

zamieszczono: 24.06.2014 r.

-----------------------------------------------------------------------------

W najbliższych wyborach 32 proc. Polaków zagłosowałoby na PiS, a 25 proc. na PO – wynika z sondażu Millward Brown dla „Faktów” TVN. SLD może liczyć na 10 proc. poparcia, a Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego na 8 proc. PSL i Twój Ruch poza Sejmem.

 

źródło: tvn24.pl
zamieszczono: 18.06.2014 r.
-----------------------------------------------------------------------------

13 punktów przewagi PiS nad PO.

Nowy sondaż preferencji wyborczych przeprowadzony przez Instytut Homo Homini dla Wirtualnej Polski wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem 32 proc. badanych. Platforma Obywatelska zaś – 19 proc.

Ostatni raz taka różnica – aż 13 punktów – między obiema partiami miała miejsce w badaniach Homo Homini w sierpniu (wówczas 35:22 pkt.). W porównaniu do poprzedniego sondażu, sprzed dwóch tygodni, partia władzy wyraźnie straciła. Platformie poparcie spadło o 4 punkty procentowe, a PiS-owi wzrosło o 3.
Trzecie jest cały czas SLD, na które chciałoby głosować 15 proc. badanych.
W Sejmie znalazłoby się jeszcze PSL z poparciem 6 proc, badanych oraz Twój Ruch – 5 proc.
Notowania Solidarnej Polski utrzymują się na stabilnym poziomie 3 proc.
Gdyby jednak odliczyć głosy niezdecydowanych, wyniki przedstawiałyby się następująco:

PiS - 40%, PO - 24%, SLD 19%, PSL - 7%, TR - 6%, SP - 4%.
Sondaż zrealizowano w dniach 30.11-2.12 na próbie 1067 ankietowanych.

źródło: wp.pl
zamieszczono: 04.12.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

Rekonstrukcja rządu nie pomogła! Poparcie dla PO poniżej czerwonej granicy

Gdyby wybory odbyły się teraz, na Platformę zagłosowałoby zaledwie 19 proc. badanych, o 1 pkt. proc. mniej niż dwa tygodnie wcześniej – wynika z najnowszego sondażu IBRiS „Homo Homini" dla „Rzeczpospolitej".

Sondaż przeprowadzony został 22 i 23 listopada, a więc już po ogłoszeniu zmian w rządzie, ale jeszcze przed sobotnią konwencją PO, na której premier Donald Tusk obiecywał podniesienie poziomu życia Polaków.

Notowania SLD pozostały bez zmian (15 proc.), ale wobec spadku poparcia dla PO, różnica między drugą i trzecią partią w sondażu zmalała do 4 pkt. proc.

Mimo nieustannej nagonki na główną partię opozycyjną, największa część badanych wybiera właśnie tą opcję polityczną. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 29 proc. wyborców, o 2 pkt. proc. mniej niż przed dwoma tygodniami.

źródło: rzeczpospolita
zamieszczono: 25.11.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

Najnowszy sondaż wskazuje na 11 punktów przewagi Prawa i Sprawiedliwości

W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez Homo Homini dla Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość powiększa przewagę nad pozostałymi partiami. Gdyby wybory odbyły się 5 listopada, wygrałoby je PiS, które może liczyć na 32 procent poparcia - partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała kolejne dwa punkty w porównaniu z poprzednim sondażem.

Słabnie za to Platforma Obywatelska, która coraz mocniej zbliża się do granicy 20 procent. W omawianym badaniu partia kierowana przez Donalda Tuska cieszy się 21-proc. poparciem, a to oznacza spadek o 1 pp. od poprzedniego sondażu. PiS powiększył więc dystans między dwoma największymi ugrupowaniami do jedenastu punktów procentowych.

Trzecie miejsce w wyborach zająłby Sojusz Lewicy Demokratycznej, którego poparcie utrzymuje się na poziomie trzynastu procent. O jeden punkt procentowy stopniało Polskie Stronnictwo Ludowe. Ludowcy mogą liczyć na sześć procent poparcia. W Sejmie zmieściłby się też Twój Ruch z 5-proc. wynikiem.

Pozostałe ugrupowania nie zmieściłyby się w parlamencie. Największym poparciem spośród nich cieszy się Solidarna Polska, na którą chce głosować 4 procent.

Na interesujący aspekt sondażu zwrócił uwagę jeden z użytkowników Twittera, @firmuspiett, który przeliczył wyniki badania na rezultat, który podałaby PKW - a więc bez tzw. osób niezdecydowanych.

Z kronikarskiego obowiązku. Sondaż HH bez niezdecydowanych: PiS 40%, PO 26%, SLD 16%, PSL 7,5%, TR 6%, SP 4,5%. Widać jak SolPol szkodzi

- pisze.

Badanie przeprowadzono 5 listopada. Wielkość próby to przynajmniej 1067 jednostek w jednym pomiarze.

 

źródło: wirtualna polska

zamieszczono: 06.11.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

Równia pochyła Platformy? Ugrupowanie Donalda Tuska znów traci poparcie. Sondaż: PiS z ośmiopunktową przewagą nad PO

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec października na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 30 proc. Polaków. Z kolei Platformę Obywatelską wybrałoby 22 proc. z nas. Tak wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini. W ciągu dwóch tygodni notowania PiS nie zmieniły się, z kolei Platforma utraciła 2 punkty proc. poparcia.

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chce głosować 13 proc. Polaków. Poparcie dla SLD pogorszyło się o 1 punkt proc. od ostatniego badania. Na czwartej pozycji uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe z 7-proc. poparciem. Ludowcy z kolei zyskali 1 punkt proc. poparcia.

Poza parlamentem znalazłyby się za to: Twój Ruch (dawniej Ruch Palikota) cieszący się poparciem 4 proc. ankietowanych (bez zmian) oraz Solidarna Polska z ledwie 3-procentowym poparciem. Notowania partii Zbigniewa Ziobry poprawiły się o 1 punkt proc. Aż 21 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii. 

Sondaż dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 22 października. Zrealizował go Instytut Badania Opinii Homo Homini. 

Zamieszczono: 23.10.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------
Miażdżący wynik sondażu. Tusk ma powody do zmartwień

77 proc. badanych krytykuje pracę rządu, a 73 proc. pracę premiera - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Działalność prezydenta źle ocenia 42 proc. badanych, dobrze - 47 proc. Od września pogorszyły się oceny zarówno rządu, premiera jak i prezydenta.

Radę Ministrów dobrze ocenia 16 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim miesiącem odsetek ocen pozytywnych spadł o 4 punkty procentowe, a opinii negatywnych wzrósł o 5 punktów procentowych.

Zadowolonych z pracy premiera jest 20 proc. Polaków, w tym 19 proc. uważa, że Donald Tusk raczej dobrze wypełnia obowiązki premiera, a tylko co setny badany (1 proc.) jest o tym zdecydowanie przekonany.

W porównaniu do wyników z września tego roku ocena premiera uległa pogorszeniu i jest najsłabsza od listopada 2011 roku, przy czym podobna sytuacja miała miejsce w sierpniu 2013 roku - odnotowuje TNS Polska.

Odsetek ocen pozytywnych spadł o 4 punkty procentowe, natomiast negatywnych wzrósł o 5 punktów procentowych.

W porównaniu z wynikami z września tego roku pogorszeniu uległa również ocena prezydenta - odsetek ocen pozytywnych spadł o 4 punkty procentowe, a odsetek ocen negatywnych wzrósł o 6 punktów procentowych.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 października na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Zamieszczono: 16.10.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

Rządowa sondażownia pogrąża Tuska. Według CBOS Polacy wolą PiS

Do niedawna utrzymywany ze środków Kancelarii Premiera CBOS jako jedyny ośrodek badania opinii publicznej dawał Platformie przewagę w sondażach. Teraz to się zmieniło. Według najnowszego sondażu CBOS wybory wygrałoby dziś Prawo i Sprawiedliwość z 28-procentowym poparciem, a Platforma Obywatelska uzyskałaby 22 proc. 
Jak podał CBOS - w porównaniu z wrześniem poparcie dla PiS wzrosło o 5 pkt proc.; dla Platformy spadło o 3 pkt proc.; dla SLD spadło o 2 pkt proc.; dla PSL poparcie się nie zmieniło.
Progu wyborczego nie przekroczyłyby m.in. Ruch Palikota - 4 proc., Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 4 proc. i Solidarna Polska - 2 proc.
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 3-9 października na liczącej 1066 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

zamieszczono: 10.10.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

Prawo i Sprawiedliwości nadal liderem w sondażach wyborczych!

Kolejny sondaż wskazuje, że Nasze ugrupowanie cieszy się dziś największym poparciem Polaków. 

Jak wynika z sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w dniach 28-29 października, ich zwycięzcą byłoby PiS z 29,9 proc. poparcia. Kolejne miejsca zajęłyby: PO - 23,4 proc., SLD – 12,1 i PSL – 5,2. Tylko te ugrupowania weszłyby do Sejmu.

Opierając się o te wyniki, „SE” zauważa, że ani PiS, ani PO nie byłyby w stanie stworzyć koalicji rządowej bez wsparcia SLD, więc to partia Leszka Millera decydowałaby o kształcie rządu.

Gdyby te wybory odbyły się dzisiaj, to niewątpliwie mielibyśmy koalicję PO-SLD. I wbrew wynikowi, to SLD odgrywałby w tym sojuszu główną rolę, bo PO znajdzie się w sytuacji bez wyjścia. Obecnie PO ma większe zdolności koalicyjne niż PiS

– ocenia Rafał Chwedoruk.

Politolog zaznacza jednak, że to zaczyna się zmieniać.

Już wybory w Elblągu, w których kandydatki PO na prezydenta nie poparło ani SLD, ani PSL, pokazały, że partia Donalda Tuska może stać się najbardziej izolowanym ugrupowaniem w Polsce

– podkreśla.

źródło: wpolityce/SE 

zamieszczono: 02.10.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

Z najnowszego sondażu Homo Homini wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ostatnią niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 33 proc. poparcia respondentów, podczas gdy Platforma Obywatelska, jedynie na 22 proc.

Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej” wynika, że chęć oddania głosu na PiS deklaruje co trzeci ankietowany, natomiast głosowanie na PO rozważa jedynie co piąty.

Taki wynik oznacza, że w porównaniu z poprzednim badaniem z połowy sierpnia partia Donalda Tuska straciła 4 pkt proc.

Na wejście do Sejmu mogłyby liczyć także jeszcze tylko dwie partie: SLD z poparciem 15 proc. respondentów oraz PSL z poparciem 5 proc. ankietowanych. Poza parlamentem, z wynikiem po 3 proc., znalazłyby się natomiast: Ruch Palikota i Solidarna Polska.

Sondaż przeprowadzono w dniach 23-24 sierpnia na próbie 1100 osób.

źródło: Niezalezna.pl/PAP/Rzeczpospolita 
zamieszczono: 01.09.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------
Prawo i Sprawiedliwości może liczyć już na 38,5% poparcia!

Z najnowszego sondażu ulicznego przeprowadzonego w dniach 3-10 sierpnia br. przez EWYBORY.EU na zadeklarowanej politycznie, reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski wynika, że przewaga PiS nad PO wynosi już ponad 12 punktów procentowych. Błąd oszacowania wynosi ok. 3 procent.

Z badania wynika, że gdyby wybory odbyły się w ubiegłym tygodniu, to w Sejmie znalazłyby się jeszcze tylko SLD i Ruch Palikota. Poza parlamentem znalazłby się także dramatycznie tracący poparcie koalicjant Platformy - Polskie Stronnictwo Ludowe.

DO PARLAMENTU WCHODZĄ:

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) - 38.5

Platforma Obywatelska (PO) - 25.9

Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD) - 16.2

Ruch Palikota (RP) - 9.3

POZA SEJMEM:

Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) - 4.0

Kongres Nowej Prawicy (KNP) - 3.2

Solidarna Polska (SP) - 1.8

Unia Polityki Realnej (UPR) / Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) - 0.5

Polska Jest Najważniejsza (PJN) - 0.1

Republikanie (Republikanie) - 0.1

Zieloni (Zieloni) - 0.1

Stronnictwo Demokratyczne (SD) - 0.1

Samoobrona (Samoobrona) - 0.1

Demokracja Bezpośrednia (DB) - 0.1

zamieszczono: 11.08.2013r.
źródło: www.eWyboy.eu
-----------------------------------------------------------------------------
11% przewaga Prawa i Sprawiedliwości

Gdyby wybory odbyły się 7. sierpnia, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Na partię kierowaną przez Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 35 procent pytanych. 
PO traci do PiS-u już 11 punktów procentowych. Partia Donalda Tuska może liczyć na 24 procent głosów - co oznacza kolejny spadek. To potwierdzenie trwałej zmiany nastrojów społecznych. Platforma od dobrych kilku miesięcy traci poparcie i nie potrafi zmienić tendencji.
Sojusz Lewicy Demokratycznej cieszy się 15% poparciem (bez zmian w porównaniu z poprzednimi badaniami). Do parlamentu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce głosować 5 % pytanych. Poza Sejmem znalazłyby się Solidarna Polska (3 proc.) oraz Ruch Palikota (także 3 proc.) Pozostałe ugrupowania cieszą się poparciem oscylującym wokół błędu statystycznego. 15 % badanych nie wie, na kogo odda swój głos.

Jeszcze ciekawiej wyglądają wyniki sondażu bez wliczania osób niezdecydowanych. W takim zestawieniu PiS może liczyć aż na 41 procent poparcia, Platforma tylko na 28. SLD otrzymałby 18 proc., a PSL – 6 proc.

Warto wspomnieć także o ocenie samego Donalda Tuska. Z aprobatą o pracy premiera wypowiada się obecnie jedynie 26 proc. wyborców (pogorszenie o 4 punkty proc.). Z kolei źle premiera ocenia 64 proc. z nas (bez zmian).
Sondaż przeprowadził Instytut Homo Homini. Wielkość próby to przynajmniej 1067 jednostek w jednym pomiarze.


zamieszczono: 08.08.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

 

Prawo i Sprawiedliwość utrwala przewagę nad Platformą - 7% przewaga Prawa i Sprawiedliwości

Notowania Prawa i Sprawiedliwości według badania TNS Polska dla TVP Info wzrosły o 7 punktów procentowych. Platformy Obywatelskiej zaś spadły o 1 punkt.

Oznacza to, że na PiS chce głosować 39% ankietowanych, na Platformę - 32%.

Na trzecim miejscu w sondażu wciąż utrzymuje się Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chęć głosowania deklaruje 14 proc. Polaków, czyli o jeden punkt procentowy mniej niż w maju. Ruch Palikota balansuje na granicy wejścia do Sejmu z 5 proc. poparciem (spadek o 2 pkt.). Poza Sejmem znalazłyby się PSL (3 proc. - spadek o 3 punkty), Nowa Prawica (3 proc.), Solidarna Polska (2 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (1 proc.).

Preferencje wyborcze oparto na osobach, które planują wziąć udział w wyborach i wiedzą na kogo głosować. W dalszym ciągu blisko co czwarty Polak nie chce iść głosować (24 proc), a niemal, co trzeci (29 proc) nie wie, której partii udzielić poparcia.

Badania przeprowadzono w dniach 12-13 czerwca na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Prawo i Sprawiedliwość utrwala przewagę nad Platformą. Według CBOS Palikot poza Sejmem 

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie czerwca, na PiS zagłosowałoby 27 proc. ankietowanych, a na PO - 23 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie: SLD - z 9-proc. poparciem i PSL z 6-proc. wynikiem.

Według sondażu poza Sejmem pozostałyby m.in. Ruch Palikota, który otrzymał 3 proc. poparcia wśród osób zdecydowanych na udział w wyborach, oraz Solidarna Polska, na którą zagłosowałoby 2 proc.
Autorzy badania zauważyli, że czerwiec przyniósł potwierdzenie dokonanego w maju przesilenia w dotychczasowym układzie poparcia dla partii. W porównaniu z majem poparcie dla PiS wzrosło o 1 punkt procentowy. Z kolei grupa deklarujących głosowanie na PO pozostała bez zmian.
W czerwcu zarówno na SLD, jak i na PSL zagłosowałoby tyle samo badanych, co w ubiegłym miesiącu; poparcie dla Ruchu Palikota spadło o 1 punkt procentowy, a notowania Solidarnej Polski także utrzymują się na tym samym poziomie, co w maju.
Spośród innych ujętych w sondażu partii Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego uzyskała 2 proc. poparcia (bez zmian), Polska Jest Najważniejsza - 1 proc. (bez zmian), Polska Partia Pracy - 1 proc. (bez zmian), Prawica Rzeczypospolitej 0 proc. (bez zmian).
Głosowanie na jakieś inne ugrupowanie zadeklarowało 3 proc. badanych (więcej o 2 punkty proc.).
Zdania w kwestii, na którą partię oddać głos, nie wyraziło 23 proc. (mniej o 2 punkty proc.).
Deklarację, że na pewno wezmą udział w głosowaniu złożyło 54 proc. ankietowanych (bez zmian w porównaniu z majem), 27 proc. na pewno nie poszłoby głosować (spadek o 2 punkty proc.), natomiast 19 proc. nie było zdecydowanych co do uczestnictwa w wyborach parlamentarnych (więcej o 3 punkty proc.).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 6-12 czerwca na liczącej 1010 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

zamieszczono: 14.06.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

Katastrofalny sondaż dla PO. Partia Tuska notuje najgorszy wynik od ośmiu lat. Rekordowy wynik PiS, który wychodzi na prowadzenie

 Katastrofalny sondaż dla PO. Partia Tuska notuje najgorszy wynik od ośmiu lat. Rekordowy wynik PiS, który wychodzi na prowadzenieKatastrofalny sondaż dla PO. Partia Tuska notuje najgorszy wynik od ośmiu lat. Rekordowy wynik PiS, który wychodzi na prowadzenieKatastrofalny sondaż dla PO. Partia Tuska notuje najgorszy wynik od ośmiu lat. Rekordowy wynik PiS, który wychodzi na prowadzenie
Centrum Badania Opinii Społecznych przeprowadziło comiesięczne badanie preferencji partyjnych. Jego wyniki są bardzo interesujące. Po raz pierwszy od września 2007 roku w sondażu CBOS nie prowadzi Platforma Obywatelska. Partię Donalda Tuska przegoniło Prawo i Sprawiedliwość. PO uzyskała w badaniu 23 procent, co jest najgorszym wynikiem tego ugrupowania od... ośmiu lat! Po raz ostatni podobne poparcie Platforma uzyskała w sierpniu 2005 roku, jeszcze przed przejęciem rządów przez PiS. Skoro mowa o Prawie i Sprawiedliwości, to partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego zdobywa w najnowszym sondażu 26 procent i, gdyby głosowanie odbyło się w maju - wygrałaby wybory.

Pozostałe partie nie mogą przebić swoich "sufitów". Sojusz Lewicy Demokratycznej może liczyć na 9 procent poparcia, a Polskie Stronnictwo Ludowe na sześć procent. Do Sejmu nie weszłyby ani Ruch Palikota (4 procent), ani Solidarna Polska i Kongres Nowej Prawicy (po 2 procent poparcia). 

Jeszcze mniejszym poparciem - na granicy błędu statystycznego - cieszy się Polska Jest Najważniejsza oraz Polska Partia Pracy.

25 procent badanych nie wie, na kogo odda głos w nadchodzących wyborach. Obniżył się również odsetek pytanych, którzy deklarują chęć udziału w głosowaniu.

Sondaż przeprowadzono w dniach 9-15 maja na reprezentatywnej próbie 1101 osób.

zamieszczono: 17.05.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

PiS przegonił Platformę!

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec kwietnia na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 29 proc. Polaków. Z kolei Platformę Obywatelską wybrałoby 28 proc. z nas. Tak wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini. W ciągu ostatnich dwóch tygodni pogorszyło się poparcie zarówno dla PiS (o 1 punkt proc.), jak i PO (o 3 punkty proc.). Ostatni raz PiS wysunął się na prowadzenie w styczniu tego roku.
Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chce głosować 12 proc. Polaków. Poparcie dla SLD pogorszyło się o 1 punkt proc. od ostatniego badania. Na czwartej pozycji ex-aequo uplasowały się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ruch Palikota z 6-procentowym poparciem. Notowania  ludowców w ostatnim czasie nie zmieniły się. Z kolei poparcie dla Ruchu Palikota wzrosło o 2 punkty proc. Do sejmu dostałaby się również Solidarna Polska, która po wzroście poparcia o 1 punkt proc., może liczyć na głosy 5 proc. Polaków.
14 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii.

zamieszczono: 24.04.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

PiS pokonałby Platformę w wyborach do europarlamentu!

W najnowszym sondażu do europarlamentu Prawo i Sprawiedliwość detronizuje Platformę Obywatelską - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

PiS może najbardziej skorzystać na powrocie Aleksandra Kwaśniewskiego do polityki. Nowa formacja postkomunistyczna firmowana przez b. prezydenta odbiera głosy PO, przez co spada ona na drugie miejsce.

Homo Homini zbadało poparcie Polaków dla listy, której twarzami są Kwaśniewski, Janusz Palikot i Marek Siwiec, a także dla listy, na której Palikota zastępuje Ryszard Kalisz.

W obu przypadkach wybory wygrywa PiS (w obu wariantach uzyskując 29 proc. poparcia), a PO spada na drugie miejsce (odpowiednio: 28 i 25 proc.).

Europa Plus z Kwaśniewskim, Siwcem i Palikotem na sztandarach zdobywa 10 proc. głosów, a SLD jest na podium (12 proc.); w drugim wariancie (Palikota zastępuje Kalisz) Europa Plus notuje 18 proc., a SLD - 9.

zamieszczono: 15.04.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

CBOS: Rośnie poparcie dla PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w kwietniu, na PO głosowałoby 25 proc. badanych przez CBOS (bez zmian od marca). Lecz na PiS - 23 proc. (wzrost o 1 punkt). Do Sejmu weszłyby też SLD i PSL. Progu wyborczego nie przekroczyłyby Ruch Palikota i Solidarna Polska.

Jak wynika z sondażu, chęć udziału w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 57 proc. ankietowanych (o 1 punkt proc. więcej niż w marcu). 14 proc. nie wiedziało, czy weźmie udział w głosowaniu, a 28 proc. odpowiedziało, że na pewno nie wzięłoby udziału w wyborach.

CBOS tak skomentował wyniki sondażu: „W pierwszej dekadzie kwietnia sytuacja na naszej scenie politycznej (...) wydaje się ustabilizowana (...) Największa zmiana odnotowana w tym miesiącu, to czteropunktowy spadek poparcia dla Ruchu Palikota (obecnie 2 proc. poparcia).

Badanie przeprowadzono w dniach 4-10 kwietnia 2013 na liczącej 1150 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

zamieszczono: 11.04.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

W najnowszym sondażu ulicznym przeprowadzonym w dniach 22-29 marca przez serwis eurowybory.eu Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską.

Sondaż przeprowadzono został w dniach 22-29 marca na zadeklarowanej politycznie, reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

30,1 proc. respondentów deklaruje oddanie głosu na Prawo i Sprawiedliwość (wzrost w stosunku do poprzedniego sondażu o 0,3 proc.). Spory spadek odnotowała natomiast Platforma Obywatelska, którą poparło 27,5 proc. ankietowanych (spadek o 3,5 proc.).

Sojusz Lewicy Demokratycznej może liczyć na poparcie 17,2 proc. respondentów, a Ruch Palikota na 10,5 proc. poparcia.

Pozostałe formacje znalazły się pod progiem 5 proc. Chęć oddania głosu na Kongres Nowej Prawicy deklaruje 4,3 proc. respondentów, a na PSL 4,1 proc. ankietowanych.

zamieszczono: 30.03.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

Remis PO i PiS.

Według sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC dla serwisu 300polityka.pl w ciągu ostatnich dwóch tygodni wyraźnie spadło poparcie wyborców dla głównych partii  politycznych. PO straciła 4 punkty, a PiS 3. Oznacza to remis między tymi ugrupowaniami.

Z sondażu przeprowadzonego 18 marca wynika, że na Platformę Obywatelską oraz Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby po 28 proc. wyborców - informuje 300polityka.pl. SLD poparłoby 11 proc. głosujących (wzrost o 2 punkty). Co ciekawe, niemal tyle samo osób zadeklarowało chęć poparcia RP. Na partię Janusza Palikota zagłosowałoby 10 proc. wyborców (wzrost o 3 punkty).
Poparcie dla PSL nie zmieniło się. Nadal plasuje się na poziomie 6 proc. Interesujący jest poziom poparcia dla Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Chęć oddania głosu na to ugrupowanie zadeklarowało 4 proc. badanych.
zamieszczono: 20.03.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

 Gdyby wybory odbyły się w dniach 26-27.01 Prawo i Sprawiedliwość pokonałoby PO.

Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej” wynika, że na PiS zagłosowałoby 30 proc. ankietowanych. Oddanie głosu na Platformę Obywatelską deklaruje natomiast 29 proc. respondentów.

Badanie przeprowadzono już po odrzuceniu przez Sejm projektów ustaw ws. związków partnerskich.

Z sondażu wynika też, że do Sejmu weszłyby tylko SLD (13. proc poparcia), Ruch Palikota (7 proc.) oraz PSL (7 proc.). Pozostałe ugrupowania znalazłyby się pod progiem wyborczym.
 

zamieszczono: 30.01.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku stycznia na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 31 proc. Polaków. Z kolei Platformę Obywatelską wybrałoby 29 proc. z nas. Tak wynika z  najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini. W ciągu ostatnich trzech tygodni poparcie dla PiS wzrosło o 2 punkty proc., a dla PO pogorszyło się aż o 4 punkty proc. Tym samym po raz pierwszy od wyborów w 2007 r. w sondażu WP.PL PiS przegonił PO!


Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chce głosować 13 proc. Polaków. Poparcie dla SLD nie zmieniło się od ostatniego badania. Na czwartej pozycji uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe z 7-procentowym poparciem. To wzrost poparcia dla PSL o 1 punkt proc.

Poza parlamentem znalazłby się za to Ruch Palikota z 4-proc. poparciem (spadek aż o 2 proc.) oraz Solidarna Polska - 2 proc. (bez zmian).

14 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii

zamieszczono: 09.01.2013r.
-----------------------------------------------------------------------------
Prawo i Sprawiedliwość dogania PO

Sondaż TNS Polska pokazuje wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to do Sejmu dostałoby się pięć partii.

Według najnowszego badania notowania PO pozostały

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
0 + 8 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości