Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » JUŻ JEST! Długo oczekiwana książka dziennikarzy śledczych Leszka Misiaka i Grzegorza Wierzchołowskiego
JUŻ JEST! Długo oczekiwana książka dziennikarzy śledczych Leszka Misiaka  i Grzegorza Wierzchołowskiego
JUŻ JEST! Długo oczekiwana książka dziennikarzy śledczych Leszka Misiaka i Grzegorza Wierzchołowskiego
2012-03-31

„Musieli zginąć” – ujawniamy nowe fakty o Smoleńsku.

Leszek Misiak, Grzegorz Wierzchołowski

W kioskach i salonach prasowych jest już do nabycia specjalne, książkowe wydanie „Gazety Polskiej” poświęcone katastrofie. Na prawie 200 stronach znajdą Państwo niepublikowane dotąd informacje o przełomowym znaczeniu w odkrywaniu prawdy o największej tragedii w historii powojennej Polski. Ta książka może zmienić bieg śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Z obszernego fachowego wywiadu z wybitnym polskim specjalistą lotniczym od budowy płatowców dowiecie się Państwo, dlaczego zamach terrorystyczny jest najbardziej prawdopodobną hipotezą katastrofy 10 kwietnia 2010 r. Szczegółowe wyjaśnienia naszego eksperta - autora wielu naukowych publikacji – to gotowy materiał dla prokuratorów badających przyczyny tej katastrofy, wyjaśniający nie tylko - jak mogło dojść do tragedii, ale także, w jaki sposób biegli prokuratury mogą to zweryfikować.

Specjalne książkowe wydanie „Gazety Polskiej” pt. Musieli zginąć, zawiera także nowe fakty przemawiające za tym, że Tu-154 został zniszczony w wyniku działania osób trzecich, a także opis działań władz polskich i rosyjskich, nieznanych opinii publicznej, zmierzających do ukrycia śladów, które mogłyby wskazać na prawdziwy przebieg katastrofy.

W książce „Musieli zginąć” odpowiadamy na pytania związane z przygotowaniem wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Dowiecie się Państwo, kto układał listę pasażerów i dlaczego miała taki skład, a także o tym jak w relacji bezpośrednich świadków przebiegały ostatnie chwile przed wylotem Tu-154 z Okęcia. Poznacie poruszające zwierzenia – „spowiedzi życia” , w przeddzień katastrofy, niektórych przyszłych pasażerów tragicznego lotu. Opisujemy też zaniedbania osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie lądowania tupolewa w Smoleńsku. Znajdziecie Państwo w naszej książce odpowiedź – czy na lotnisku Siewiernyj czekała na prezydenta Kaczyńskiego pancerna limuzyna i dowiecie się o „tajnych” zdjęciach aut z kolumny samochodowej, jaka miała czekać na delegację. Z książki dowiedzą się Państwo m.in., który z urzędników Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał po katastrofie smoleńskiej niespodziewany awans i dlaczego rozdział o niektórych urzędnikach państwowych, zaangażowanych w organizację wizyty, nazwaliśmy „Mała Moskwa”.

Jako pierwsi poruszamy też bulwersujący, nieznany dotąd opinii publicznej, temat organizacji pochówku ofiar katastrofy smoleńskiej. Piszemy też o głośnej w ostatnich tygodniach sprawie ekshumacji ciał i o skandalu, jakim było usankcjonowanie przez polskie władze fikcyjnych sekcji zwłok przeprowadzonych przez Rosjan.

„Musieli zginąć” to zarazem unikatowe kompendium wiedzy na temat katastrofy, wzbogacone o ciekawe wywiady i wiele najnowszych ustaleń dotyczących poruszanych w „GP” tematów dotyczących katastrofy. Jest to pierwsze książkowe podsumowanie dziennikarskiego śledztwa prowadzonego przez „Gazetę Polską” od pierwszych dni po tragedii w Smoleńskiej.

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
7 + 9 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości