Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Aktualności » Czy spełnimy ostatnią wolę córki majora “Łupaszki”?
Czy spełnimy ostatnią wolę córki majora “Łupaszki”?
Czy spełnimy ostatnią wolę córki majora “Łupaszki”?
2012-04-04

Szanowni Państwo pragniemy poinformować, że w piątek 30.03.2012r. zmarła Barbara Szendzielarz córka legendarnego mjr Zygmunta Szendzielarza PS. Łupaszko. Jak nas poinformowano Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w którym mieszkała nie jest w stanie sfinansować pochówku w symbolicznej mogile swojego ojca na Cmentarzu Powązkowskim (wojskowym) gdzie Śp. Barbara Szendzielarz chciała być pochowana.

W związku z tym w imieniu znajomych oraz przyjaciół zwracamy się z prośbą o pomoc. Nie może bowiem tak być, że ludzie, którzy cierpieli w czasach komuny niedolę zostają zapomniani również po śmierci. Nie pozwólmy, by ten los spotkał zmarłą córkę wielkiego bohatera, który dla Polski poświęcił swoje życie oraz rodzinę. Kochani APELUJEMY pomóżcie w organizacji pochówku.

Zbiórkę pieniędzy na pogrzeb Pani Barbary Szendzielarz organizuje Małgorzata Gosiewska, warszawska posłanka Prawa i Sprawiedliwości i prezes Fundacji Nasza Solidarność.

Fundacja Nasza Solidarność
ul. Nowy Świat 42/4, 00-363 Warszawa
Nr konta: 41 1020 1156 0000 7002 0113 1465
Tytułem: Darowizna na pogrzeb B.Szendzielarz

Jednocześnie informujemy, że Fundacja po dokładnym rozliczeniu przedłoży do publicznej wiadomości sprawozdanie finansowe, a ewentualne środki które pozostaną zostaną przeznaczone na upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych.

Akcję wspiera również Radio Wnet. Na Facebooku został utworzony specjalną profil, na którym są zamieszczane informacje w jaki sposób można przekazać „cegiełki” na pochówek Barbary Szendzielarz, a także kiedy odbędzie się pogrzeb. Szczegóły na: http://www.facebook.com/events/250375938391763/ oraz w profilu Radia Wnet na Facebooku. Osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji pogrzebu mogą też kontaktować się z pracownikami biura poselskiego Małgorzaty Gosiewskiej przy ul. Żelaznej 75 w Warszawie. Numer telefonu: 22 620 28 58

Tak mówił prezydent Lech Kaczyński, gdy 11 listopada 2007 roku odznaczał pośmiertnie majora Łupaszkę Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski: O nikim nie będziemy zapominać. Będziemy kontynuować tę politykę budowania pamięci – prawdziwych autorytetów.

Komentarze

*Imię: *Komentarz (255 znaków)
E-mail:
*Wpisz kwotę
1 + 8 =
Nie ma żadnego komentarza w tej wiadomości