Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Biuro Poselsko-Senatorsko-Samorządowe w Błoniu
Adres: Błonie, ul. Poznańska 17B, 1 piętro,
Kontakt: tel. 660 385 834 (w godz. 13-19),
E-mail: pisblonie@interia.pl

Czynne: w poniedziałek i czwartek w godz. 17-19 Nieczynne w dniach: 1 kwietnia, 2 maja, 30 maja, 15 sierpnia, 31 października 2014 roku oraz od 22 grudnia 2014 r. do 9 stycznia 2015 roku.


Wyświetl większą mapę

Po raz pierwszy w Błoniu w kwietniu 2010 roku zostało otwarte Biuro Poselsko - Senatorskie, reprezentujące Senatora Piotra Łukasza Juliusza Andrzejewskiego oraz posła Mariusza Błaszczaka.

Po wyborach parlamentarnych, które miały miejsce 9 października 2010 roku Biuro reprezentowało 3 Posłów na Sejm RP z okręgu podwarszawskiego: Mariusz Błaszczaka, Jacka Sasina oraz Jana Szyszko.

Po wyborach parlamentarnych w październiku 2015 roku biuro poselsko-senatorsko-samorządowe reprezentuje posłów okręgu 20: MARIUSZA BŁASZCZAKA, Anitę Czerwińską, Jacka Sasina, Andrzeja Smirnowa, Jana Szyszko, Piotra Uścińskiego oraz prof. Jana Żaryna - Senatora RP.

Mariusz Błaszczak przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Urodził się 19 września 1969 roku w Legionowie.

Jest Absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (1994) oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (2001). Ukończył dodatkowo studia podyplomowe Samorząd Terytorialny i Rozwój Lokalny (1997) oraz Zarządzanie w Administracji (2006). Odbył staż w Irlandii.

Należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej i Porozumienia Centrum. Obecnie jest członkiem zarządu Regionu Mazowsze oraz Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Po studiach pracował w administracji samorządowej.

W latach 2002 - 2004 był zastępcą burmistrza warszawskiej dzielnicy Wola. W tym czasie dał się poznać jako osoba otwarta na dialog. Angażował się w wiele przedsięwzięć, między innymi w budowę kompleksów sportowych przy szkołach. W grudniu 2004 został burmistrzem Śródmieścia. Największym osiągnięciem w pracy na tym stanowisku była poprawa komunikacji i współpracy między władzami samorządowymi a wspólnotami mieszkaniowymi. Jego zasługą było także uruchomienie projektu rewitalizacji zabudowy mieszkaniowej Śródmieścia.

W dniu 31 października 2005 otrzymał powołanie od premiera Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisko Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W dniu 27 marca 2007 roku został mianowany przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stanowisko Ministra - członka Rady Ministrów.

W marcu 2009 został rzecznikiem prasowym Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Od sierpnia 2010 roku jest przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość - z rekomendacji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jacek SASIN

Urodził się 6 listopada 1969 roku w Warszawie. Od zawsze mieszka w Ząbkach. Stąd pochodzi jego rodzina, która przeszło 100 lat temu przeniosła się z Klembowa. Ukończył studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe z zarządzania administracją publiczną w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.

W 2010 roku, w wyborach samorządowych, kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa mazowieckiego i został radnym. Otrzymał drugi wynik w kraju. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał blisko 30 tys. głosów. Obecnie jest Koordynatorem Komisji Organizacyjnej i Wiceprezesem Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Początki kariery zawodowej sięgają 1995 r., gdy rozpoczął pracę w Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie". W 1998 r. został dyrektorem Departamentu Orzecznictwa w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, gdzie pracował do 2004 r. W latach 2004-2006 był Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu m.st. Warszawy oraz  Zastępcą Burmistrza warszawskiej dzielnicy Śródmieście.

Od stycznia 2006 r. do listopada 2007 r. pełnił funkcję w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie - najpierw jako wicewojewoda, a później jako Wojewoda Mazowiecki.

Od grudnia 2007 r. był bardzo bliskim współpracownikiem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Najpierw jako doradca, a od listopada 2009 r. został powołany na Sekretarza Stanu i Zastępcę Szefa Kancelarii Prezydenta RP.  5 lipca 2011 r., w dniu ogłoszenia przez Państwową Komisję Wyborczą wyników wyborów prezydenckich, złożył rezygnację z tego stanowiska.

Jest żonaty od ponad 10 lat. Wraz z żoną wychowuje syna Radka. Interesuje się sztuką, a w szczególności architekturą sakralną. Od wielu lat kolekcjonuje książki rzadkie, oryginalne i najczęściej bardzo stare.