Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Archiwum wiadomości » III Konkurs
III Konkurs
Jesteś uczennicą lub uczniem z Warszawy lub powiatów podwarszawskich? Interesujesz się historią? Lubisz brać udział w konkursach? Chcesz pojechać w nagrodę do Brukseli? Ta wiadomość jest dla Ciebie!
 
 
Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z Warszawy i powiatów podwarszawskich do udziału w III Konkursie "Odkrywamy naszą historię". Tegoroczna edycja Konkursu poświęcona jest księdzu Jerzemu Popiełuszce, duszpasterzowi ludzi pracy i kapelanowi NSZZ "Solidarność", w 30 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. 
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, która nie ukończyła 19 roku życia.
1) Dzieci ze szkół podstawowych szykują prace plastyczne poświęcone ks. Jerzemu.
2) Gimnazjaliści przygotują plakat związany z 30. rocznicą jego śmierci.
3) Młodzież ponadgimnazjalna - przedstawi pracę pisemną lub multimedialną na temat podany w załączonym Regulaminie Konkursu. 
Termin nadsyłania prac mija 30 listopada 2014 r.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach pojadą w nagrodę na wycieczkę do Brukseli.
Pozostali laureaci mogą liczyć na nagrody książkowe. Dla wszystkich uczestników przewidziane jest zwiedzanie siedziby Sejmu RP.
Patronat nad Konkursem objęli: poseł na Sejm RP Mariusz Błaszczak i prof. Zdzisław Krasnodębski, poseł do Parlamentu Europejskiego.
Honorowym patronatem nasz Konkurs objął Pan Józef Popiełuszko, brat ks. Jerzego.
 
Informacje o Konkursie oraz wskazówki dla uczestników można znaleźć na profilu na Facebooku: Odkrywamy naszą historię.
 
Regulamin Konkursu dostępny TUTAJ