Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » Archiwum wiadomości » Warszawski ratusz tnie w przedszkolach!
Warszawski ratusz tnie w przedszkolach!

Nie bądźmy obojętni! Nasze dzieci to nie bagaż, przedszkola to nie przechowalnie!

Szanowni Państwo,

Hanna Gronkiewicz-Waltz i rządząca Warszawą Platforma Obywatelska zamierzają dokonywać oszczędności na naszych dzieciach. Wydane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy „Zasady organizacji pracy przedszkoli i szkół prowadzonych przez Miasto stołeczne Warszawę na rok 2013/14” przewidują znaczące oszczędności w nakładach na edukację. W szczególności dotyczy to przedszkoli, w których od września przewiduje się znaczącą redukcję etatów oraz ograniczenie godzin dydaktycznych dla naszych dzieci. Średnio w każdym przedszkolu redukcja dotknie 1 nauczyciela i 2 pracowników obsługi. Zaowocuje to łączeniem grup i słabszą opieka nad dziećmi w przedszkolach.

Uważamy, że m.st. Warszawa powinno szukać oszczędności na nagrodach dla urzędników, zmniejszeniu administracji w urzędach, wydatkach na promocję, samochodach służbowych, na zmniejszeniu kosztów inwestycji a nie na bezpieczeństwie i wykształceniu naszych dzieci.

Szanowni Państwo,

Prosimy o wsparcie naszego apelu o wycofanie się Hanny Gronkiewicz-Waltz z planowanych oszczędności na warszawskiej edukacji.

Nie bądźmy obojętni! Nasze dzieci to nie bagaż, przedszkola to nie przechowalnie!

Podpisz protest do Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz na www.petycje.pl , numer dokumentu 9589

lub wyślij swoją skargę na mail: sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl .

Gotową treść skargi znajdziesz tutaj:https://docs.google.com/document/d/1k_YkGpYd2BOWhdySPtEYPb_Tx2JdQ7QXmZlGoNqSEMs/edit?usp=sharing Lub bezpośrednio poniżej.

Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

Warszawa, pl. Bankowy 3/5. sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl

Przyszłość Polski i przyszłość Warszawy zależy od poziomu wykształcenia i wychowania młodego pokolenia. Dlatego składam protest przeciwko wdrożeniu nowych, sporządzonych przez Biuro Edukacji „Zasad organizacji pracy przedszkoli i szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę w roku szkolnym 2013/2014”. Wyrażam swój stanowczy sprzeciw wobec planowanego obniżenia standardów edukacyjnych w m.st. Warszawie oraz planowanych zwolnień wśród nisko wynagradzanych pracowników sfery edukacji. W mojej ocenie zaowocuje to obniżeniem bezpieczeństwa dzieci w szczególności w placówkach przedszkolnych.

Apeluję do Pani o niezwłoczne wycofanie się z proponowanych zmian. Domagam się szanowania głosu mieszkańców przy tworzeniu polityki oświatowej.

zamieszczono: 25.04.2013 r.