Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Start » PiS dla Błonia » Łukasz Kudlicki
Łukasz Kudlicki
Łukasz
Kudlicki

absolwent politologii na Akademii Teologii Katolickiej, ob. Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (1997) oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w administracji publicznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, d. WSPiZ (2006) oraz kursów z zakresu bezpieczeństwa narodowego w Izraelu (Galilee College) oraz Niemczech (Centrum Marshalla w Garmisch-Partenkirchen – 2008).

Politolog, dziennikarz i publicysta, urzędnik państwowy. Pracował kolejno w Radio Józef, dzienniku „ŻYCIE” „Superekspresie”. Od 2003 r. współpracownik Lecha Kaczyńskiego – najpierw w Urzędzie m.st. Warszawy, później w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Po katastrofie smoleńskiej zwolniony z BBN. Publikuje w Tygodniku Rodzin Katolickich „Źródło”, miesięczniku „Nasz Głos”. Współpracownik podwarszawskiego posła Mariusza Błaszczaka, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS. Szef Biura Poselskiego PiS w Błoniu. Wiceprzewodniczący Koła 3 Plus w Błoniu Zwiążku Dużych Rodzin. 
Współautor książek „Kościół&Wojna&Irak” (2002) i „Bitwa o Europę” (2003), „Cuda księdza Jerzego” (2011). Od lat 90. działa w Komitecie Katyńskim i Kręgu Pamięci Narodowej – ze Stefanem (+10.04.2010) i Andrzejem Melakiem. Wyróżniony medalem „Pro Memoria” przez ŚP. Janusza Krupskiego, szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, za działalność na rzecz utrwalenia pamięci o zmaganiach niepodległościowych narodu polskiego.