Start Strony Kontakt
Loading

Archiwum aktualności
Nasi przyjaciele
Wybory parlamentarne 2011

Wyniki wyborów parlamentarnych, z dnia 9 października 2011

W Sejmie znajdzie się 5 ugrupowań, które w skali całego kraju przekroczyły 5-procentowy próg wyborczy i wezmą udział w podziale mandatów. Są nimi: Platforma Obywatelska z poparciem 39,18 proc. (5 mln 629 tys. 773 głosy), Prawo i Sprawiedliwość – 29,89 proc. (4 mln 295 tys. 016 głosów); Ruch Palikota – 10,02 proc.( 1 mln 439 tys. 490 głosy); Polskie Stronnictwo Ludowe – 8,36 proc. (1 mln 201 tys. 628 głosów) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej – 8,24 proc. (1 mln 184 tys. 303 głosy). W podziale mandatów bierze udział także lista numer 11, zgłoszona przez Mniejszość Niemiecką, która uzyskała 0,19 proc (28 tys. 14 głosów).

Do parlamentu ostatecznie nie weszły: Polska Jest Najważniejsza, która uzyskała 2,19 proc. (315 tys. 393 głosy), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z wynikiem 1,06 proc. (151 tys. 837 głosy), Polska Partia Pracy – Sierpień ‘80 – 0,55 proc. (79 tys. 147 głosów); KW Prawica – 0,24 proc. (35 tys. 169 głosów) oraz KW Nasz Dom Samoobrona Andrzeja Leppera – 0,07.

W Błoniu Prawo i Sprawiedliwość uzyskało wynik  2 730 głosów

 

Do Sejmu RP z okolic Warszawy z listy Prawo i Sprawiedliwość weszli następujący posłowie:

1. Mariusz Błaszczak            - 44 319 głosów, w tym w Błoniu 1 181
2. Jacek Robert Sasin         - 29 134 głosów, w tym w Błoniu 310
3. Ludwik Stanisław Dorn   - 18 683 głosów, w tym w Błoniu 320
4. Jan Feliks Szyszko           - 13 636 głosów, w tym w Błoniu 288

Do Senatu nie dostali się Piotr Andrzejewski oraz Nely Rokita.


Uczciwe wybory 2011 - zostań mężem zaufania


Czy najbliższe wybory parlamentarne będą uczciwe?
Dziś zależy to tylko od nas.

My, Polacy, chcemy być wolni, chcemy budować zamożne, sprawiedliwe i sprawne państwo. Warunkiem są uczciwe wybory. Poświęćmy jedną niedzielę, żeby w imieniu nas wszystkich obserwować pracę komisji wyborczych.

Nauczymy Państwa, jak rozpoznawać nadużycia wyborcze i jak im zapobiegać. Zapewnimy Państwu wsparcie prawników.

Uczciwe wybory to pierwszy krok ku pomyślności Polski i Polaków.

Zgłoście się do nas - razem zmienimy Polskę!

 KONTAKT: Anna Wieszczycka

Adres: Błonie, ul. Poznańska 17B, 1 piętro,
Kontakt: tel. +48 609 100 606 (w godz. 14.30-19.00),
E-mail: pisblonie@interia.pl

 

 

Kandydat do Senatu RP z powiatów: legionowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego, wołomińskiego
 

Piotr Andrzejewski

 

Piotr Andrzejewski - zdjęciePiotr Łukasz Juliusz Andrzejewski urodził się 2 stycznia   1942 r. w Warszawie. Wybierany senatorem I, II, III, IV, VI i VII kadencji.

W 1964 r. ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Na tej samej uczelni otrzymał absolutorium z historii sztuki. Po odbyciu aplikacji sędziowskiej i adwokackiej rozpoczął praktykę adwokacką w 1971 r.

Był związany z opozycją demokratyczną. Na przełomie sierpnia i września 1980 r. był pierwszym konsultantem prawnym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z siedzibą w Hucie "Katowice". A jako pełnomocnik tego komitetu był autorem pierwszego wniosku o rejestrację NSZZ "Solidarność" w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie.

Po wprowadzeniu stanu wojennego był obrońcą w licznych procesach politycznych działaczy NSZZ "Solidarność". Na I Krajowym Zjeździe Adwokatury w 1983 r. publicznie potępił łamanie praw człowieka w okresie stanu wojennego. Przez rok pozbawiony prawa wykonywania zawodu. Był jednym z inicjatorów powtórnej rejestracji zakładowych komitetów założycielskich NSZZ "Solidarność" i reprezentował w sądach około 40 takich komitetów. Autor ustawy o zwrocie korzyści uzyskanych niesłusznie kosztem Skarbu Państwa oraz reprezentant NSZZ "Solidarność" w procesach wytoczonych na jej podstawie.

Od 1983 r. był członkiem konspiracyjno-dokumentacyjnej struktury Komitetu Helsińskiego, a następnie członkiem założycielem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W 1988 r. otrzymał nagrodę duńskiej Fundacji Paula Lauritzena za działalność w obronie praw człowieka.

W obecnej VII kadencji pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Kultury i Środku Przekazu oraz członka Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich.

Był i jest bezpartyjny, kandyduje z listy KW Prawo i Sprawiedliwość.

Żonaty, ma czworo dzieci, 5 wnuków i jedną wnuczkę.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.andrzejewski.senat.pl

 

Lista kandydatów KW Prawo i Sprawiedliwość z okręgu wyborczego 20 (Warszawa II, tzw. Obwarzanek):

1

Błaszczak Mariusz

Legionowo, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

2

Dorn Ludwik Stanisław

Kałęczyn, nie należy do partii politycznej

3

Pietrzak - Merta Magdalena Brygida

Warszawa, nie należy do partii politycznej

4

Szyszko Jan Feliks

Warszawa, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

5

Sasin Jacek Robert

Ząbki, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

6

Sikora Anna Ewa

Józefów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

7

Lubiak Katarzyna

Wołomin, nie należy do partii politycznej

8

Ołdakowski Wojciech Jerzy

Głosków, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

9

Matusiak Sylwia

Marki, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

10

Żyła Edyta Julia

Grodzisk Mazowiecki, nie należy do partii politycznej

11

Arciszewski Grzegorz

Nasielsk, nie należy do partii politycznej

12

Sipiera Zdzisław Tadeusz

Pruszków, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

13

Piechota Krzysztof

Brwinów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

14

Podgórska-Paciorek Małgorzata

Milanówek, nie należy do partii politycznej

15

Iwicki Piotr

Falenty Nowe, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

16

Kozak Sebastian Jakub

Cybulice Duże, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

17

Zadrożny Hubert Witold

Dziekanów Polski, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

18

Wiąckowska Iwona Jolanta

Grodzisk Mazowiecki, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

19

Szlaga Lech Jerzy

Legionowo, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

20

Rode Barbara

Kotorydz, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

21

Zarzeczna Bożena

Góra Kalwaria, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

22

Napiórkowski Jarosław

Stare Babice, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

23

Zalewski Paweł Czesław

Warszawa, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

24

Czerwińska Anita

Wyględy, nie należy do partii politycznej

 

JAK GŁOSOWAĆ

Sposób głosowania i warunki ważności głosu:

Sejm

 • Wyborca głosuje tylko na jedną listę, stawiając na karcie do głosowania znak „X” (dwie przecinające się linię w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy.
 • Za nieważny uznaje się głos, jeżeli na karcie do głosowania postawiono znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwisk dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list albo nie postawiono tego znaku w kratce z lewej strony obok nazwiska żadnego kandydata z którejkolwiek z list.
 • Za nieważny uznaje się głos, jeżeli na karcie do głosowania znak „X” postawiono w kratce z lewej strony wyłącznie obok nazwiska kandydata umieszczonego na liście kandydatów, której rejestracja została unieważniona.
 • Jeżeli na karcie do głosowania znak „X” postawiono w kratce z lewej strony wyłącznie obok nazwiska kandydata z jednej tylko listy kandydatów, a nazwisko tego kandydata zostało z tej listy skreślone, to głos taki uznaje się za ważny i oddany na tę listę.
 • Jeżeli na karcie do głosowania znak „X” postawiono w kratce z lewej strony obok nazwisk dwóch lub większej liczby kandydatów z tej samej listy, to głos taki uważa się za głos ważny oddany na wskazaną listę kandydatów z przyznaniem pierwszeństwa do uzyskania mandatu kandydatowi na posła, którego nazwisko na tej liście umieszczone jest w pierwszej kolejności.

Senat

 • Wyborca głosuje na określonego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „X” (dwie przecinające się linie w obrębie kratki).- Jeżeli zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, wyborca głosuje na tego kandydata, stawiając znak „X” w kratce oznaczonej słowem „TAK” z lewej strony obok nazwiska kandydata. Postawienie znaku „X” w kratce oznaczonej słowem „NIE” z lewej strony obok nazwiska tego kandydata oznacz, że jest to głos ważny oddany przeciwko wyborowi kandydata.
 • Jeżeli na karcie do głosowania nie postawiono znaku „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska któregokolwiek z kandydatów, to taką kartę uznaję się za kartę ważną z głosem nieważnym.
 • Jeżeli na karcie do głosowania znak „X” w kratce z lewej strony wyłącznie przy nazwisku kandydata, którego nazwisko zostało skreślone, to taką kartę uznaje się za kartę ważną z głosem nieważnym.
 • Jeżeli w sytuacji, gdy zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, nie postawienie znaku „X” w żadnej kratce albo postawienie znaku „X” w obu kratkach, to taką kartę uznaje się za kartę ważną z głosem nieważnym.
Deklaracja „Wspólnie dla Polski”

Deklaracja "Wspólnie dla Polski" podpisana przez Prezesa Jarosława Kaczyńskiego i przedstawicieli 20 stowarzyszeń i organizacji podczas ogólnopolskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynającej kampanię Partii do Parlamentu w 2011 roku. Poniżej jej treść:

"Miało się żyć lepiej wszystkim. Donald Tusk w imieniu swego rządu i swojej partii obiecywał Polakom pracę w godnych warunkach i za godziwe wynagrodzenie. Obiecywał cud gospodarczy i sieć autostrad. Obiecywał, że emigranci wrócą do kraju, bo tu będą mieli pracę i wielkie szanse rozwoju. Obiecywał to wszystko jako reprezentant Rzeczypospolitej i w jej imieniu.

Polacy są Europejczykami. Chcą pracować, kształcić się, leczyć się i odpoczywać godnie. Polscy rolnicy chcą korzystać z takich samych dopłat z jakich korzystają rolnicy we Francji czy Niemczech. Zrobiono w tych sprawach niewiele, a to, co zrobiono, nie służy dobrze Polsce i Polakom.

Dzisiejszy rząd pogłębia chaos i nie daje Polakom poczucia bezpieczeństwa. W obliczu największej od lat tragedii narodowej, jaką była katastrofa smoleńska, państwo zawiodło i nie zdało egzaminu. Zbyt wiele pytań pozostało bez odpowiedzi. Nie godzimy się na to, by Polska stawała się krajem malejących szans, malejących aspiracji, niezaspokajanych potrzeb, biedy i wykluczenia. Polacy i Polska zasługują na więcej. Polacy i Polska oczekują więcej. To jest zobowiązanie Rzeczypospolitej. To jest zobowiązanie rządzących. Jeśli tych zobowiązań nie potrafią czy nie chcą realizować, one nie znikają.

Polska musi się rozwijać, być zamożna, wolna i solidarna. Chcemy takiej Polski, takiej Polski chciał Prezydent Lech Kaczyński. Odwołujemy się do Jego dziedzictwa i dlatego wspólnie popieramy program Prawa i Sprawiedliwości – program Polski nowoczesnej, solidarnej i bezpiecznej. To jest nasze zobowiązanie wobec Polaków. Są w Polakach ogromne pokłady pracowitości, energii, kompetencji i wiedzy, jest w Polakach wielki zapał. Polacy mają wielkie marzenia. To wszystko trzeba wykorzystać dla dobra Rzeczypospolitej, dla dobra każdego z nas. Tego nie wolno zmarnować. Polska naszych marzeń jest w zasięgu ręki. Polska naszych marzeń jest wspólnym zadaniem. Ale żeby te marzenia stały się rzeczywistością potrzebny jest nowy impuls, nowa energia polityczna, nowe rozwiązania. Potrzebne są odważne decyzje.

Prawo i Sprawiedliwość ma nowe rozwiązania, ma kompetentnych ludzi, ma wiedzę i ma wielką wolę zmieniania Polski. Ma wolę spełniania marzeń Polaków, odmieniania ich losu. Zróbmy to wspólnie. Wspólnie dla Polski.

                                                                                                                                      Warszawa, 21 sierpnia 2011 r."
 

Deklarację o współpracy z  Prawem i Sprawiedliwością podpisali przedstawiciele następujących organizacji:

 • Ruch Odbudowy Polski
 • Stronnictwo "Piast" (PSL "Piast")
 • Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe
 • Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" Rolników Indywidualnych
 • Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej
 • Towarzystwo Nauczycieli Szkół Polskich
 • Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza
 • Solidarni 2010
 • Komitet Katyński
 • Wrocławski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego
 • Klub Prawicy Bydgoskiej
 • Akademicki Klub Obywatelski w Krakowie
 • Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym w Szczecinie
 • Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010
 • Klub Dobrego Państwa
 • Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
 • Stowarzyszenie Społeczne Grudzień 70. Styczeń 71
 • Klub "Spotkanie i Dialog"
 • Akademicki Klub Obywatelski w Poznaniu
 • Społeczny Komitet Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem 

A to nie wszystkie podmioty, które idą na wybory z PiS!

Z list PiS startować więc będzie niezwykle zasłużony dla Polski, narodowo-katolicki ROP założony przez
b. premiera Jana Olszewskiego, a dziś kierowany przez Stanisława Gogacza. Z PiS idzie Stronnictwo "Piast" Marszałka Chłopów Polskich Zdzisława Podkańskiego, który odszedł z PSL w proteście przeciwko patologiom wprowadzanym do tej partii przez część jej obecnego kierownictwa! Z list PiS wystartuje SKL - partia założona m.in przez zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej i b. ministra Artura Balazsa oraz b. wiceministra rolnictwa Marka Zagórskiego.

Z PiS jest lwia część rodzin ofiar tragedii smoleńskiej oraz ludzie walczący o prawdę na jej temat! Na konwencji za stołem prezydialnym zasiedli Andrzej Melaki Małgorzata Merta, a także Ewa Stankiewicz.
Z PiS startować ma również m.in. dr Zuzanna Kurtyka.

Z PiS są prawicowi intelektualiści. Na konwencji przemawiała dr Barbara Fedyszak-Radziejowska. Obecny był prof. Zdzisław Krasnodębski. Wśród podmiotów, które podpisały deklaracje jest wiele klubów akademickich i organizacji naukowych!

Więcej o prawicowej koalicji budowanej przez PiS na:

http://wybierzpis.org.pl/aktualnosci/a,12,konwencja-pis-wspolnie-dla-polski.html

Z kim tymczasem jednoczy się PO? Z byłymi działaczami PZPR takimi jak Dariusz Rosati, Marek Borowski, Włodzimierz Cimoszewicz czy Witold Gintowt-Dziewałtowski, którzy mają startować w wyborach z list lub z poparciem partii władzy Donalda Tuska!  antyaferzysta.salon24.pl